Ramazanda Ev Temizliği Püf Noktaları

Ramazanda Ev Temizliği Püf Noktaları

Temizlik yapmak kadınları en çok zorlayan ev işlerinden biridir. Özellikle Ramazan ayında olduğumuz şu günlerde bayram temizliği planı yapanlar için bazı püf noktalarını paylaşarak işlerini kolaylaştırmak istedik. Bayramdan önce başlayan hummalı Ramazanda ev temizliği planları oruçluyken daha çok yorulmaya neden olur. Ramazan ayının başından itibaren bazı püf noktalarına uyularak temizliğe başlanırsa düzenli bir şekilde iş yapılabilir. Bunun yolu da en başta Ramazan ayı süresince evi temiz ve düzenli tutmaktan geçer. Sitemizde yer alan kolay iftar yemekleri arasında olan Soğanlı Kolay Tava Böreği Tarifi ve Yapılışı sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Ramazanda Ev Temizliği

Ramazanda Ev Temizliği Nasıl Yapılır?

Evin çok çabuk kirlenen yerleri nasıl olsa temizlik yapılacak diyerek düzenli temizlememek büyük temizlikte işlerin çok daha zor olması demektir. Bu nedenle sürekli kullanılan ve toz olan yerlerin sürekli olarak her gün temizlenmesi gerekir. Ramazanda ev temizliği için hangi detaylara dikkat etmeliyim diye merak edenler için uymaları gereken kuralları sizler için aşağıda derledik. Ramazanda ev temizliği püf noktaları ile işleriniz çok daha kolay hale gelebilir. İşte o ipuçları…

Ev Temizliği Püf Noktaları

Ramazanda Ev Temizliği İpuçları

Ramazanda ev temizliği ipuçları olarak sıraladığımız detaylar ile Bayram temizliği yapmak konusunda size yardımcı olacaktır.

  • Kokuyu içine hapseden çöp poşetlerini kullanmayı alışkanlık haline getirirseniz evde oluşacak sinek sorunun ortadan kaldırır, evin kokusunun kötü olmasını engellersiniz.
  • Kapıların girişlerine tozu çeken bezleri nemli bir şekilde sererseniz tozların o bölümlere girmesini engelleyebilirsiniz.
  • Evde düzenli olarak mum yakın. Kokulu mumları tercih ederseniz hem eviniz güzel kokar, hem de mumlar tozları çeker.
  • Pencereleri açtığınızda perdeleri kenara çekmeyin. Böylece perdeler dışarıdan gelen tozu engeller.
  • Koltuklarınız özellikle açık renkse üzerine örtü örterek daha az kirlenmesini sağlayabilirsiniz.
  •  Masa ve sehpa örtüsü olarak çok açık renk değil, koyu renk kumaşlar kullanın.
  • Evinizi sürekli olarak düzenli tutmaya özen gösterin. Dağınık bir evde temizlik yapmak her zaman daha zordur.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ