Renk Renk Bakışların Sırrı

Renk Renk Bakışların Sırrı

Bakışlarımız bizleri en doğru yansıtan noktamızdır. Bakışlarımız sayesinde içimizdeki hisleri karşımızdaki kişiye bakarken tüm şeffaflığı ile yansıtırız. Ama bir yandan da bakışlarımızı kendimizi yansıtmak istediğimiz gibi ayarlayabiliriz. Nasıl mı? Cevap tabii ki göz makyajı! Tamam, ama doğru göz makyajı nasıl yapılır? Tabii öncelikle bunu biliyor olmamız gerekiyor yoksa istediğimizden çok daha farklı bir halde bulabiliriz kendimizi ve eminim hiçbirimiz böyle bir sonuç ile karşılaşmak istemez.

O zaman şimdi sizleri göz makyajında dikkat edilmesi gerekenler ile başbaşa bırakıyorum. Öncelikle şunu unutmamalıyız ki; her gözün kendine ait bir yapısı, bir şekli vardır. Böyle olduğu için de kendi göz yapımızı ve yüzümüzü iyice tanıyıp ona göre bir işlem uygulamalıyız. Örneğin; eğer sizin küçük ve yuvarlak bir göz yapınız bulunuyor ise sizler eyeliner veya bir kalem yardımı ile gözünüzün iki yanından da kuyruk şeklinde uzatırsanız en azından en olarak bakıldığında daha büyük bir göz yapısı elde etmiş olursunuz.

canım anne-234

Peki ya hacim olarak nasıl boyut kazandırabiliriz? O da şöyle oluyor; gözümüzün çevresini yine bir eyeliner veya kalem yardımı ile belirgin hale getiriyoruz ama gözümüzün iç kısmına hiçbir şey sürmüyoruz. Böylelikle belirginleştirilmiş bir göz çevresi içi boş bırakıldığı için daha büyük görünecektir.

Eğer sizler de bu ve bunun gibi püf noktalarını başarılı bir biçimde uygularsanız doğru sonucu kesinlikle elde edersiniz. Bu tür ufak detaylar ile sizdeki değişimi herkes fark edecektir. Doğru bir makyaj her zaman sizlerin kendini daha özgüvenli ve rahat hissetmesini sağlayacaktır. Şimdi sizler de hemen göz yapınızın analizini yapın ve size uygun olan tekniği uygulayın.

Mutlu kalın!

canım anne-235

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ