Renklerin dünyası lif modeli yapılışı

Renklerin dünyası lif modeli yapılışı

Merhabalar yeni lif modeli ile sizlerleyiz. (Tasarım:Suzan Ayin) ait olan renklerin dünyası lif modeli gerçekten renklerin dünyası olmuş elimizde cıvıl cıvıl ip tercihlerin oluşumundan yapılmış bir lif modeli olması bizlere oldukça mutluluk vereceğini düşünüyorum. El işleri de aslında hanımlar için de bir motivasyon diyebiliriz. Renklerin iç acıcı olması ayrı güzellik olacaktır.

Renklerin dünyası lif modeli yapılışı çeyizlik lif modeli olarak çok güzel olacak bir lif modeli örneğidir. Şıklığı, görselliği ayrı olduğu bir lif çalışması sizleri bekliyor.

Annelerimizin gözünden çeyiz için kaçmayacak olan renklerin dünyası lif modelini farklı renkler tercih etmek sizlerin elindedir. Kalan lif iplerinizi değerlendire bilir. Veya aynı tonlarda yapabilirsiniz.

Yayımladığımız lif modellerini severek yapmanız dileğiyle, sitemizde farklı bir çok lif örneğimiz mevcuttur. Ayrıca yazımızın içindeki linklere tıklamanız sizleri lif modellerine ulaştıracaktır. Yeni lif örnekleri ve yapılışlarında tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalın.

Renklerin dünyası lif modeli yapılışı

Renklerin dünyası lif modeli detayları ve yapılışı

Kullanılan malzemeler: Tercih edilen renklerde ve lif ipleri
7 Numara tığ ve makas

Yapılışı

Modelimiz kutu tekniği ile örülmüştür.

Tercih edilen renklerde öncelikle 3 tane kare motif hazırlıyoruz lifimizin ortası için. 4 fıstıkla küçük bir parça örüyoruz ve etrafına farklı renkle kutu tekniği olarak ilerliyoruz.

Motiflerin köşelerinde 4 fıstıkla dönüş yapıyoruz. 3. Sırada motifleri örerken birleştiriyoruz. Motifleri birleştirdikten sonra iki kenarda da yine kutu tekniği olarak farklı renklerde ve birer fıstık içeriden başlayarak örüyoruz 4 sıra her iki kenarı da ördükten sonra dilimler arasındaki gecişlerde 1 sırada yine ayni teknikle çalıştıktan sonra kenar uygulaması yaparak modelimizi tamamlıyoruz. Yapmak isteyen herkese çok kolay gelsin dileklerimi iletiyorum.

Lif modelleri, lif modelleri ve yapılışları hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır. Bizleri sosyal hesaplarınızda paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz.

Renklerin dünyası lif modeli yapılışı VİDEO ANLATIM

Suzanın elişi dünyası kanalına bu güzel lif modeli için çok teşekkür ediyorum.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ