Renkli Motifli Battaniye Modelleri

  El emeği, göz nuru el örgüsü ürünler günümüzde yeniden değer kazanmış ve kullanım alanı giderek artmıştır. El emeği ürünler ve parçalar tektir ve size özeldir. Bu yüzden tarzınızı ve farkınızı yansıtmak için her alanda örgü parçaları kullanabilirsiniz. Giyim sektöründen, ev dekoruna kadar her alanda örgü parçalara rastlamak mümkündür. Evinizin her odasında ve her köşesinde örgü parçaların izleri bulunmaktadır. Sizde farkınızı belli etmek isterseniz birbirinden şık parçalar arasından dilediğinizi yapabilirsiniz.

Soğuk kış günlerinin gelmesiyle birlikte battaniyelere olan ihtiyaçta artmıştır. Hazır ürünler olsa da örgü battaniyeler son zamanlarda daha sıklıkla tercih edilmeye başlamıştır. Örgü battaniyeler daha şık ve gösterili olduğu kadar daha kullanışlı olduğu için sıklıkla kullanılmaya başlamıştır.

Örgü battaniyelerin tek kişilik için örülenleri olduğu gibi çift kişilik modelleri de vardır. Battaniyeler büyük parçalardan oluştuğu için bütün şekilde örmek zor olacağından daha çok parçaların birleştirilmesi ile oluşan modeller veya motiflerin birleştirilmesi ile oluşan modeller daha çok tercih edilmektedir.

  Örgü battaniye modelleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Tek renk iplik ile örülen modeller olduğu gibi birden fazla renk ipliğin bir arada kullanıldığı modeller de vardır. Sizin tarzınıza ve zevkinize hangisi daha çok uyuyorsa onu tercih edebilirsiniz.

Örgü battaniyelerin motifler halinde örülen modellerine her geçen gün yenileri eklenmektedir. Motiflerin kare şeklinde örülenleri olduğu gibi sekizgen motifli yapılan modelleri de mevcuttur. Motifleri tek tek ördükten sonra tığ işi örgü ile birleştirerek modeli oluşturuyoruz. Örmesi oldukça basit ve keyifli olan bu modeli sizlerde rahatlıkla deneyebilirsiniz.

Yeni modellerden biri olan sekizgen motifli battaniye modelleri nasıl olduğunu merak ediyorsanız sitemizdeki resimli anlatımlı görselleri inceleyerek rahatlıkla yapabilirsiniz.

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ