Canım Anne

Renkli Yazma Kenarı Örnekleri

Renkli Yazma Kenarı Örnekleri

   Oyalı yazmalar çeyiz sandıklarımızın demirbaşlarından biridir. Olmazsa olmaz parçalardan biri olan yazma oyalarının bin bir çeşidi vardır. Geçmişten günümüze kadar gelmiş olan birçok farklı yazma oyası olduğu gibi aynı zamanda günümüzde yeni ortaya çıkmış birbirinden şık ve gösterişli yazma kenarları vardır. Oyalı yazmalar rengarenk, cıvıl cıvıl görünümü ile çeyiz sandıklarımıza ayrı bir renk şıklık katmaktadır.

Yazma kenarı modelleri çok fazla çeşitlilik içermektedir. Tığ oyası ile yapılan yazma kenarları olduğu gibi iğne oyası ile yapılmış kenar oyaları da vardır. Özellikle de son dönemlerde iğne oyası ile yapılan yazma oyaları daha fazla ilgi kaynağı olmuştur. İğne oyasının şık ve zarif duruşu yazmalara fazlasıyla yakışmaktadır. Her iki modelde sıklıkla tercih edilmektedir.

Yazma kenarı örnekleri arasında pul, inci, boncuk gibi materyallerin kullanılarak yapıldığı örnekler de mevcuttur. Boncuklu oyaların yeniden moda olduğu günümüzde birbirinden şık boncuklu yazma kenarları vardır. İnci boncuk kullanıldığı gibi son zamanlarda tahta boncukta sıklıkla tercih edilmeye başlanmıştır.

Yazma oyalarınızı tek renk ip ile yapabileceğiniz gibi birden fazla rengi bir arada kullanarak da şık modeller elde edebilirsiniz. Renkli yazma kenarı örnekleri arasından dilediğinizi seçerek uygulamaya başlayabilirsiniz. Yazma oyalarında ağırlıklı olarak çiçek, yaprak, gül gibi motifler daha sıklıkla kullanılmaktadır. Yazmaları çiçek bahçelerine çeviren modellerin her biri şıklıkta yarışmaktadır.

Sizde en yeni, kolay ve pratik yazma kenarı örnekleri için sitemizdeki görsellere göz atabilirsiniz. Birbirinden şık ve gösterişli modeller arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. İlk bakışta yapması zor gibi gelse aslında oya yapmak hem keyifli hem de diğer dantellere göre daha kolaydır. Resimli anlatımlı görsellerimizi inceleyerek rahatlıkla sizde kendiniz örebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ