Canım Anne

robalı beyaz bebek hırkası anlatımı

3,5 numara 1 çift örgü şişi
7 adet düğme Kullanılan örgüler: Haroşa örgü – Düz örgü
Ölçü: 22 İlmek – 30 sıra 10 cm2 eşittir. UYGULAMA:
Hırka: Yakadan başlanarak bütün örülecek. Beyaz örgü ipliği ile örgü şişine 90 ilmek atarak 8 sıra haraşo örgü örün. 9. sıra başında İlk 7 ilmeği sol ön orta bantı olarak haroşa örgü örün. “Aynı zamanda sol ön orta bant üzerine 9. sıra ve sonraki her 20. sırada olmak üzere toplam 7 adet düğme İliği açın. 8. İlmekten İtibaren verilen 1 no.’lu motif şemasını takip ederek 1 -12 İlmeklerini 3 kez tekrarlayın.
Devamında 7-24 İlmeklerini 1 kez uygulayın. 19-30 İlmeklerini sıra boyunca tekrarlayın. Sıra sonunda 7 ilmeği şağ ön orta bantı olarak, haraşo örgü örün. (iki kenardaki ön orta bantı olarak örülen 7 ilmeklik haroşa örgüler örgü sonuna kadar devam edecektir.) 1. sıra sonunda toplam 14 adet ajur oluşacaktır.
Sonraki sıralar 1 no.’lu motif şemasını aynı şekilde takip ederek 1-8 sıralarını 1 kez uygulayın. 9. sıradan İtibaren verilen 2 no.’lu motif şema ve açıklamasını takip ederek 1-8 sıralarını 1 kez uygulayın.
9. sıra başında 1 no.’lu motif şemasının 1-6 ilmeklerini 1 kez uygulayın. Devamında 1 no.’lu motif şemasında İki ajur arasındaki 5 ilmeklik düz örgü 9 İlmek olacak ve arka ortasındaki 6 İlmeklik düz örgü 18 İlmek olacak şekilde örün. Sıra sonunda toplam 14 adet ajur oluşacaktır. 9. sırada uygulanan sayı oranlarını koruyacak ve arka orta ajur motifi aynı noktada olacak şekilde 1 no.’u motif şemasının 1-8 sıralarını 1 kez uygulayın. 9. sıradan İtibaren 2 no.’lu motif şema ve açıklamasını takip ederek 1-8 sıraların 1 kez uygulayın.
9. sıra başında ön orta bantından sonra “13 İlmeği düz örgü örün. 1 ajur yapın.” Devamında tırnak İçine alınan bölümü 5 kez tekrarlayın. Sıradaki 34 ilmeği düz örgü örün (arka ortası)”
1 ajur yapın. 13 İlmeği düz örgü örün. ” Tırnak İçine alınan bölümü 5 kez tekrarlayın. Sağ ön orta bantını örün. Sıra sonunda toplam 12 adet ajur oluşacaktır. Sonraki sıralar 1 no.’lu motif şemasının 2 kez uygulanmasında olduğu gibi verilen sayı oranlarını koruyacak ve arka orta ajur motifi aynı noktada olacak şekilde 1 no.’lu motif şemasının 1-8 sıralarını 1 kez uygulayın. 8. sıra sonunda toplam 259 adet İlmek olacaktır.
9. sıradan İtibaren 2 no.’lu motif şemasının 1-8 sıralarını 1 kez uygulayın. Beyaz örgü ipliği ile 6 sıra düz örgü örün. 7. sırada sıra başındaki İlk 41 ilmeği sol ön İçin örgü şişinde bırakın. Kalan
ilmekleri beklemeye alın. Örgü şişindeki 41 ilmek üzerinden beyaz örgü İpliği ile sol koltuk için sol kenardan her sırada 5 kere, 1 İlmek arttırarak 6 sıra düz örgü örün. ilmekleri beklemeye alın. Sol ön devamında sol kol için bekleme İlmeklerinden 50 ilmeği örgü şişine geçirin. Beyaz örgü ipliği İle koltuk için İki kenardan her sırada 5 kere 1 ilmek arttırarak 6 sıra düz örgü örün. Sıradan İtibaren kol şeklini verebilmek için İki kenardan her 10. sırada 6 kere 1 ilmek keserek. 46 sıra düz örgü örün. 47. sıradan İtibaren 2 no.’lu motif şema ve açıklamasını takip ederek 1-8 sıralarını 1 kez uygulayın. Beyaz örgü İpliği İle 6 sıra düz örün.
2 no.’lu motif şemasının 1-8 sıralarını 1 kez uygulayın. Devamında bütün İlmekler üzerinden 8 sıra haraşo örgü örerek İlmekleri bir kerede kesin

Sol kol devamında bekleme İlmeklerinde 77 İlmeği arka için örgü şişine geçirin. Koltuk için İki kenardan her sırada 5 kere 1 İlmek arttırarak 6 sıra düz örgü örün. ilmekleri beklemeye alın.
Arkanın devamında bekleme ilmeklerinden 50 ilmeği sağ kol için örgü şişine geçirin. Sol kolda uygulanan İşlemleri aynen tekrarlayarak sağ kolu örün.
Sağ ön İlmeklerini (41 İlmek) örgü şişine geçirin.^Sağ ön koltuk İçin beyaz örgü İpliği İle sağ kenardan her 5 kere 1 İlmek arttırarak 6 sıra düz örgü örün. Sağ ön devamında aynı örgü şişine, beklemede olan arka (87) ve sol ön (46) ilmeklerini geçirin. Şişte toplam 179 ilmek olacaktır. 179 ilmek üzerinden (arka – ön bütün örülecek) beyaz örgü İpliği İle ön orta bantlarını haroşa örgü ve ortada kalan 165 ilmeği düz örgü olarak 56 sıra düz örgü örün. 2 no.’lu motif şemasının 1-8 sıralarını 1 kez uygulayın. 9. sıradan İtibaren bütün İlmekler üzerinden 10 sıra haroşa örgü örerek İlmekleri bir kerede kesin.
Bitirme: Kol alt dikişlerini birleştiriri. Koltuk dikişlerini blrleştirin. Düğmeleri sağ ön orta bant üzerinde yerlerine dikin.

resimlere tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz bebek örgüleri bebek battaniyeleri patik şapka modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın