Reklam

Sabah Egzersizine Alışmanın Yolları

Reklam
Reklam

Bazı insanlar sabah kalktıklarında son derece keyifli ve zinde olurlar, bazılarıysa tam aksine neşesiz ve yorgun uyanırlar. Biz dikkatimizi ikinci gruptaki kişilere verelim ve onların da sabah kalktıklarında enerjik olmalarına destek olalım istiyoruz. Yarım saat erken kalkıp hafif bir egzersizle güne başlamak mı yoksa biraz daha yatakta kalıp uyumak mı isterdiniz? Yani siz ilk gruba mı dahilsiniz yoksa ikincisine mi?

Gününüzün başından itibaren enerjik ve zinde olmak sizin elinizde. Öncelikle kendinizi, ben hayatta erken kalkıp spor yapamam, yürüyüşe çıkamam ön yargısından kurtarmalısınız. Hafta içinde bir gün belirleyip, o gün erken kalkıp spor yapmayı kendinize görev edinmekle işe başlayabilirsiniz.

Ortalık sessiz ve sakinken temiz havada ciğerlerinizi oksijenle doldurarak yapacağınız kısa bir yürüyüş eminiz sizi umduğunuzdan daha fazla mutlu edecektir. Güne egzersizle başlamak mutluluk hormonlarınızı harekete geçireceğinden bunu güzel havalarda mutlaka yapmaya devam etmelisiniz. Günlük strese girmeden önce kendinizi her şeyden soyutlayıp sadece o ana kilitlemeniz ve vücudunuza odaklanmanız bir nevi terapi etkisi gösterecektir.

Sabah sporu yapma alışkanlığı edinirken kendinizi deneyin. Sizi neler harekete geçiriyor? Yapılan bazı araştırmalara göre müzik sabahın erken saatlerinden itibaren bizi en motive edecek etkinliğin müzik olduğunu gösteriyor. Siz de dinlemekten keyif aldığınız şarkıları sabah gözünüzü açar açmaz dinlemeye başladığınızda eminiz harekete geçmeniz hız kazanacaktır. Hatta telefonunuzun alarmını hızlı bir parçayla değiştirmeniz güne enerji dolu başlamanıza yardımcı olabilir. Spor yapmak için kendinize hedefler koymayı deneyebilir, hedeflerinize ulaştığınızda küçük ödüllendirmeler yapabilirsiniz.

Unutmayın sizin için en büyük ödül sağlıklı ve enerji dolu bir beden ve ruh olacaktır. spor yapmanın keyfini aldıkça daha önce egzersiz geçirdiğiniz günlere hayıflanacağınızın garantisini verebiliriz. Kendinizi sevmeye vücudunuzu severek başlayın ve yarın sabah ilk yürüyüşünüze başlayın, inanın pişman olmayacaksınız.

Sonrakini düzenle 9 Aralık 2016 8:13 pm

Reklam
Paylaş

Rasgele Konular

  • Dantel

Dantel Kenar Örnekleri

Dantel kenar örnekleri 2019… Devamını oku

33 saniye önce
  • Atkı Örgü Modelleri

Örgü Atkı Modelleri ve Örnekleri

Örgü Atkı Modelleri ve… Devamını oku

23 saat önce
  • Örgü Patik Modelleri

El Örgüsü Renkli Patik Örnekleri

İnsan vücudunda en çok… Devamını oku

1 gün önce
  • Bebek Örgüleri

İlginç Bebek Örgüsü Örnekleri

Bebek kıyafetlerinin hazır olarak… Devamını oku

1 gün önce
Reklam

Bu web sitesi çerez kullanmaktadır.