Saç Beyazlaması Nasıl Önlenir?

Saç Beyazlaması Nasıl Önlenir?

Öncelikle saç beyazlamasına neden olan etkenlere göz atacak olursak birçok sebebe bağlı olarak saç beyazlaması gerçekleşmektedir. Bu etkenler bir araya gelerek saç beyazlama sorununu tetikler. Bu etkenlerden bazıları ise şunladır; çok sıcak su ile banyo yapmak, saçlara çok sık fön yapmak, kalitesiz saç boyaları, stres, dengesiz ve yetersiz beslenme, vitamin eksikliği, yaşlanma, alkol kullanımı ve uzun süre antibiyotik kullanımları saç beyazlamasına sebep olmaktadır.

sac-beyazlamasi-nasil-onlenir

Saç Beyazlaması Nasıl Önlenir?

Saç beyazlamasını durdurmak için öncelikle kan sayımı yaptırmanızda fayda var. Vitamin ve mineral bakımından eksiklik var ise destek alınabilir. Bol miktarda balkabağı ve havuç tüketebilirsiniz. Kırmızı et ve karaciğer tüketimi de etkili olacaktır. Şimdi sizlere saç beyazlamasını önleyen doğal çözüm yolları hakkında bilgiler sunacağız. Bunlardan birkaçı aşağıdaki gibidir.

 1. Çörek otu yağı ve çörek otu tüketimi saçlardaki beyazlamayı büyük oranda durdurmaktadır. Hem saç beyazlaması hem de saç dökülmesine karşı kullanılabilecek etkili yöntemlerden biridir.
 2. Yoğurtlu sarımsak tüketmek de saç sağlığınız için oldukça faydalıdır. Birçok doktor tarafından önerilmektedir. Sarımsağın içinde bulunan çinko, yoğurdun içinde bulunan mineral ve vitaminler saç sağlığınız iyi geldiği gibi başka sağlık sorunlarınıza da fayda edecektir.

  sac-beyazlamasi-nasil-onlenir

  Saç Beyazlaması Nasıl Önlenir?

 3. Bektaşi üzümü saç sağlığına iyi gelen en etkili bitkilerden, meyvelerden biridir. İsterseniz Bektaşi üzümü tüketin, dilerseniz de suyunu sıkarak saçlarınıza masaj yaparak yedirin. Her iki işlemde de saç sağlığınızı olumlu anlamda desteklemiş olursunuz. Saçlarınız için uygulamak isterseniz taze sıkılmış Bektaşi üzümü suyu, 1 çay kaşığı badem yağı, birkaç damla limon suyunu karıştırıp saçlarınıza düzenli olarak masaj yaparsanız düzelme olduğunu fark edeceksiniz.

  sac-beyazlamasi-nasil-onlenir

  Saç Beyazlaması Nasıl Önlenir?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ