Saç Derisinde Mantar Neden Oluşur? Tedavisi Nedir?

Saç Derisinde Mantar Neden Oluşur? Tedavisi Nedir?

Yanlış ürün kullanımı ve birçok nedenden dolayı ortaya çıkabilen saç derisinde mantar neden oluşur ve tedavisi nedir sizler için derledik.

Çoğu kişinin saç derisinde ve erkeklerde sakal altındaki deride mantar, kepek oluşumu ortaya çıkabilmektedir. Saç derisinde oluşan mantarın belli başlı nedenlerin bulunmaktadır. Eğer uzun süredir saç derinizde mantar var ve geçmiyor ise mutlaka bir uzmana görünmek gerekir. Aşağıdan saç derisinde oluşan mantar nedenlerine ve tedavi yöntemlerine detaylı olarak ulaşabilirsiniz.

Saç Derisinde Mantar Neden Oluşur?

  • Zayıf bağışıklık sistemi,
  • Kişisel eşyaları başkaları ile ortak kullanmak. Sabun, tarak, havlu vb. ürünler size özel olmalıdır.
  • Hayvanlarla temas etmek. Eğer dokunduğunuz hayvanda mantar var ise size de kolayca bulaşabilir.
  • Yanlış saç ürünleri kullanmak saç derisinde mantar oluşmasına sebep olmaktadır.

Saç Derisinde Oluşan Mantar Tedavisi

  • Antifungal içeren ilaçları ve şampuanları kullanmanız gerekir. Eczanelerde satılan bu şampuanlardan alıp mutlaka kullanmalısınız.
  • Elma Sirkesini su ile seyreltip saçınıza sürüp bekletin ve daha sonra durulayın. Sirkeyi kesinlikle direk olarak uygulamayın. Sirkenin asidik yapısı derinizi tahriş edebilir.
  • Bir parça pamuğa hint yağı döküp saç derinizde yer alan mantarların üstüne sürün. Hint yağı mantarların tamamen iyileşmesini sağlayacaktır.
  • Sarımsağı ezin ve üstüne bal döküp karıştırın. Daha sonra bu karışımı saçınıza maske olarak sürüp bekletin. Bal ve sarımsak mantarları tedavi etmekle kalmayacak saçlarınızın daha güçlü olmasını sağlayacaktır.

Sitemizde yer alan diğer sağlık  konularını da inceleyip bilgi sahibi olabilirsiniz. Sizin de deneyip sonuç aldığınız doğal ve şifalı yöntemler var ise bizimle paylaşmak isterseniz instagram dan @canimannecom sayfamız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ