Saç Kabarmasını Önlemek İçin Doğal Yöntemler

Saç Kabarmasını Önlemek İçin Doğal Yöntemler

Saç kabarmasını önlemek için doğal yöntemler nelerdir, saçların kabarmasını engellemek için neler yapmalısınız sizler için derledik.

Saçların kabarma sorunu özellikle kadınlarda can sıkıcı bir sorundur. Kabaran saçlar kötü bir görüntüye neden olmaktadır. Özellikle kıvırcık ve dalgalı saç tipine sahip kadınların genelinde saç kabarması sorunu yaşanmaktadır. Saçlara istediğiniz şekli verememek ve saçlarınızın düzgün durmaması canınızı sıkabilir. Kabaran saçlara doğal çözümler veya neler yapılmalı diye merak ediyorsanız aşağıdan madde madde saç kabarmasını önlemek için yöntemleri bulabilirsiniz.

Saç Kabarmasını Önlemek İçin Doğal Yöntemler

  • Doğal yağlar saç bakımının vazgeçilmez öğeleridir. Özellikle daha sağlıklı, canlı ve kabarmayan saçlar için argan yağı, badem yağı ve Hindistan cevizi yağını karıştırıp saçlarınıza sürün. En az 1 saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın. Haftada 2-3 kez uyguladığınız saç kabarmasını sorununu engellediğiniz gibi hızlı uzayan ve sağlıklı saçlara sahip olursunuz.
  • Duşta mutlaka saç kremi kullanın.
  • Duştan sonra saçlarınızı havlu ile çok fazla oyalamayın.
  • Saçlarınızı kuruturken çok fazla havalandırmayın. Arkaya doğru ve ılık hava ile kurutmaya çalışın.
  • Duşta saçlarınızı sirke ile durulayın. Sirke saç kabarmasını ciddi anlamda engelleyecektir.
  • Cilt ve saç bakımında sıkça kullanılan vazelin saçların kabarmasını da engellemektedir. Duştan önce vazelini doğal yağlar ile karıştırıp saçlarınıza sürebilirsiniz.

Keratin İle Saç Kabarmasını Önleyin

Son zamanlarda çoğu kadının yaptırdığı keratin bakım saç kabarmasını en kesin şekilde önleyen yöntemdir. Keratin bakımını ister kendiniz yapabilir isterseniz de kuaförde kolayca yaptırabilirsiniz. Keratin saçları düzleştirmekte ve daha sakin olmasını sağlamaktadır. Keratin bakım ile ilgili tüm merak ettikleriniz için sitemizde yer alan keratin bakım içeriklerini okuyabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Seda Saraçoğlu dedi ki:

    Merhaba benimde saçlarım çok fazla kabarır okulda saçlarımı açamazdım bunun için bana bir set önerdiler kullananlar falan hep memnun kalmış bende kullandım ve saçlarım yatıştı aynı zamanda saçlarımı yumuşattı öneririm

BİR YORUM YAZ