Saç Uzatıcı Maske Tarifi

Saç Uzatıcı Maske Tarifi

Çoğu kadın uzun ve sağlıklı saçlara sahip olmak ister. Ama bazı kişilerde saçlar kolay ve çabuk uzamaz. Sizler için hazırladığımız saç uzatma maskesi tarifini deneyip saçlarınızı kolayca uzatabilirsiniz.

Saçlarımız sürekli bakım isteyen doğal aksesuarlarımızdır. Saç tiplerine göre bakım yöntemleri de değişmektedir. Saç tipinizi bilmeden bakım yapmak saça fayda yerine zarar sağlayabilir. Saç uzatmak belli başlı bir süreçtir. Saçlarınızın uzamama nedenleri kişiden kişiye değişmektedir. Bakımsız, zayıf ve çok fazla işlem görmüş saçların uzaması oldukça zordur. Sürekli boyamak, boyamalardan dolayı kopmalar, çok fazla ısı işlemi yaptırmak saçlara kalıcı zararlar verebilmektedir. Saç uzatma maskesini uygulayarak saçlarınızı uzamasını sağlayabilirsiniz.

Saç Uzatma Maskesi Tarifi

Gerekli malzemeler: 2 çorba kaşığı hint yağı, 1 yumurta, 1 çorba kaşığı bal gereklidir.

Hazırlanışı: Plastik veya cam bir kap içerisine 2 çorba kaşığı hint yağı, 1 yumurta, 1 çorba kaşığı balı ekleyin. Daha sonra homojen bir karışım elde edene kadar karışımı karıştırın. Maskeniz hazır.

Saç Uzatıcı Maske

Uygulanışı: Kuru saçınıza hazırladığınız maskeyi dipten uca doğru dökün. Daha sonra saçınıza maskeyi iyice yedirmek için parmak uçlarınız ile masaj yapmaya başlayın. Masaj önemli bir noktadır. Saçlara maske ile birlikte masaj yapmak saç köklerini uyaracaktır. Maskeyi saçınızda en az bir saat beklettikten sonra durulayabilirsiniz.  Maskeyi haftada en az 2 -3 defa yapabilirsiniz. Maskeyi kullandığınız süre zarfı içerisinde çok fazla boya ve ısı işlemleri yapmamaya özen gösterin. Böylelikle saçlarınız daha hızlı uzayacak ve daha sağlıklı olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ