Canım Anne

Saça Keratin Bakım Nasıl Yapılır ?

Saça Keratin Bakım Nasıl Yapılır ?

Keratin bakım son zamanlarda kadınlar arasında oldukça popüler olan bir saç bakım uygulamasıdır. Kuaföre gitmeden de evde keratin bakım yapabilirsiniz. 

Keratin bakım saçların daha dolgun, daha canlı, daha pürüzsüz ve sağlıklı olması için yapılan bir uygulamadır. Boya, ısı işlemleri nedeniyle çok fazla yıpranan saçlara yapılması gereken keratin bakım saçınızın doğal elastik yapısını geri getirecektir. Boya veya ısı uygulamaları nedeniyle yanan, kopan saçlar için belli aralıklarla keratin bakım yaptırmak saçları eski sağlığına kavuşturacaktır. İsterseniz bir kuaföre gidip uzmanınında yaptırabilir isterseniz evde malzemeleri alarak kendiniz yapabilirsiniz.

Saça Keratin Bakım Nasıl Yapılır ?

  • İlk olarak saçınıza uygun içerisinde çok fazla kimyasallar bulunmayan şampuan ile saçınızı yıkayın.
  • Yıkadığınız saçlarınızı daha sonra güzelce kurutun.
  • Kuruttuktan sonra aldığınız keratin bakım serumunu saçlarınızın hem dibine hem de uçlarına parmaklarınızla masaj yaparak uygulayın.
  • Saçınıza sürdüğünüz keratini bir gece boyunca saçınızda bekletin. Gece uyurken saçınıza bir bone geçirip uyuduğunuzda hem nemi hem de sıcaklığı ile bakımı desteklemiş olursunuz.
  • Diğer gün saçınızdaki değişimi gözlerinizle göreceksiniz. Keratin bakım yaptıktan hemen sonra saçınızı yıkamayın. İyice kurutmaya özen gösterin. Keratin saçınızda ne kadar kalıp ne kadar köklere nüfuz ederse o kadar etkisini görürsünüz.
  • Keratin bakımı saçınızın yıpranmışlığına göre iki haftada bir veya haftada bir yapabilirsiniz. Keratini sürerken çok fazla sürmemeye ve çok fazla ısı uygulamayaya dikkat etmenizde fayda vardır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ