Saçlarınız İçin Aspirin Karbonat Maskesi

Saçlarınız İçin Aspirin Karbonat Maskesi

Kadınların vücutlarında en çok değer verdikleri ve uğraştıkları yer saçlarıdır desek abartmış olmayız. Bir kadının ruh halini saçlarından anlamanız çok mümkün, sürekli saçlarının rengiyle, modeliyle uğraşan bir kadının emin olun ki yaşadığı ciddi bir travma var demektir. Bunun yanı sıra kadınların vücutlarında en çok bakım yaptıkları yer yine saçlarıdır. Kuaföre her gittiklerinde, onların önerisi doğrultusunda saç bakımı yaptırmayan kadın neredeyse hiç yok denecek kadar azdır.

saclariniz-icin-aspirin-karbonat-maskesi-1

Kuaförlerdeki saç bakım ürünlerinin çoğu yine kimyasal maddeler içeren ürünlerden oluştuğundan, doğal ve daha pratik yöntemler bulmaya yönelen hanımlar aynı zamanda kuaför harcamalarında tasarruf da yapmayı esas alıyorlar. Biz de buradan yola çıkarak pratik bilgiler vermeye, saç bakımında çığır açacak aspirin karbonat maskesi ile devam ediyoruz. Aspirin karbonat maskesi nasıl hazırlanır diye sorduğunuzu duyar gibiyiz, sizi daha fazla meraklandırmadan anlatmaya başlayalım.

saclariniz-icin-aspirin-karbonat-maskesi-3

Öncelikle saçlarınıza neden aspirin karbonat maskesi yapmanızı önerdiğimizden bahsedelim biraz. Aspirin ve karbonat bileşimi, saç diplerindeki kalıntıları temizleyerek saç derinizdeki gözeneklerin açılmasını sağlıyor. Saç köklerinin daha fazla oksijen alması sonucunda da saçlarınız adeta nefes almaya başlıyor, canlanıp, daha fazla parlıyor. Kuaförlere tonlarca para döküp yaptıracağınız bakımlar yerine evde kendi hazırlayacağınız maskeyle bu işi kökünden çözebilirsiniz. Sağlıklı saçlara kavuşmak için yapacağınız maskeyi hazırlamak da çok kolay. 1 bardak sıcak suya 30 aspirin ve 1 yemek kaşığı karbonat koyacaksınız.

saclariniz-icin-aspirin-karbonat-maskesi-2

Maskenin püf noktası da şu; aspirinleri ezerek koyarsanız erimesi ve karıştırmanız hem daha kolay hem de kısa sürede olacaktır. Hazırladığınız karışım ılıklaşınca, yıkadığınız saçlarınıza; karışımı diplerine masaj yaparak yedireceksiniz. Yarım saat kadar bekletip normal şampuan ve suyla yıkayacaksınız. Mümkünse haftada bir uygulamaya çalışırsanız saçlarınız kısa sürede canlı ve parlak görünecek, sağlığına kavuşacaktır.

saclariniz-icin-aspirin-karbonat-maskesi-5

Haftada bir uygulayamayanlar en azından ayda bir kez bu maskeyi saç diplerine yapmalıdır. Saç diplerinde oluşan kepek ve yağ birikintilerinden de sizi kurtaracak bu maske gördüğünüz gibi oldukça cüzi bir fiyata mal oluyor.

Hobi ve ilginç fikirler kategorimize bu linkten ulaşabilirsiniz.

saclariniz-icin-aspirin-karbonat-maskesi-4

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ