Sağlıklı Tırnaklar İçin Öneriler

Sağlıklı Tırnaklar İçin Öneriler

Ellerimiz, ayaklarımız bizler için oldukça önemlidir. Her işimizi onlarla yapmamız şöyle bir yana dursun görünüşümüzü de oldukça etkiler. El, ayak bakımı bu yüzden bizler için önemli bir hal almıştır. Gün içerisinde nemlendirmeli, temizliğine özen göstermeliyiz. Peki, tüm bunları yaparken sizler tırnaklarınızın bakımı için vakit ayırıyor musunuz? Unutmayın ki sağlıklı tırnaklar sağlıklı ve mutlu bir bireyde bulunur. Sizler de bakımınıza özen gösterin ve kendinizi daha iyi hissedin. Merak edenlere kendi imkânlarımla evimde sık sık uyguladığım tırnak bakımlarımdan bahsedeceğim.

Benim için bakımlı bir tırnağın temel özelliklerinden biri de kısa olmayışıdır. Kısa tırnaklar el ve ayaklarımızı yeteri kadar güzel ve bakımlı göstermezler. Bu yüzden oje sürdüğümüzde ve ya aksesuarla kullandığımızda istediğimiz görüntüyü elde edemeyiz. Tabii bu durumda tırnak nasıl uzar diye düşünüyorsunuz haliyle. Sizleri daha fazla merak ettirmeden hemen bildiklerimi sizlerle paylaşmak isterim. Düzensiz beslenme ve yeteri kadar su tüketmemek tırnaklarımızın güçsüzleşerek kırılmasına sebep olur.

canım anne-287

Doğru beslenme tırnaklarımızın daha çabuk uzamasını sağlar. Beslenmemize önem göstermezsek, bakımımız kusursuz olsa bile tırnaklarımızdaki zayıflamayı ve kırılmayı önleyemeyiz. Dengeli ve öğünlerimizi atlamadan sağlıklı beslenmeyiz. Bu şekilde yemek düzenimizi oturttuktan sonra diğer işlemlere geçebiliriz. Tırnaklarımızı keskin hatlar şeklinde köşeli ve ya küt biçimde törpülemek yerinde oval biçimler tercih edersek bu şekilde daha çabuk uzamasını sağlamış oluruz. Tırnaklarınızı suda bekletirsek de daha hızlı uzamasını sağlarız. Suda bekletme işleminin olumsuz tarafı ise tırnaklarımızın kırılmasına sebep olmasıdır. Tırnaklarımızın kırılmasını önlemek adına güçlendirici tırnak bakımını ihmal etmemeliyiz. Tırnaklarımızı güçlendirmek ve parlak görünmesini sağlamak için suyun içerisine bir kaç damla limon damlatabilirsiniz.

İşte hanımlar sizlere tırnak uzatma hakkında değerli bilgiler!

canım anne-289

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ