Reklam

Sağlıklı Yaşam için Birkaç İpucu

Reklam
Reklam

  Sağlıklı ve uzun ömürlü olmayı her kişi istemektedir. Hayatınızı düzene sokarak ve birkaç değişiklik ile daha sağlıklı ve uzun yaşayabilirsiniz.

   Sağlıklı bir yaşam için birkaç ipucunu sizler ile paylaşacağız. Bunlardan birkaçı şunlardır;

 • Sağlıklı bir yaşam için en önemli detay elbette ki sağlıklı ve dengeli beslenmedir. Bunun ilk adımı da her yeni güne sağlıklı ve güzel bir kahvaltı ile başlamaktır. Sağlıklı ve dengele beslenmenin ilk etabı elbette ki kahvaltı yapmaktan geçer. Mevsiminde yetişen sebze ve meyve tüketiniz. Günde 3 ana öğün ve 3 ara öğün şeklinde bir beslenme programı uygulayın. Bazı önlemleri hasta olduktan sonra almak ne yazık ki geç kalınmış bir davranış olacaktır. Bu yüzden daha sağlıklı bir hayat için önceden kendinize ve beslenmenize dikkat etmelisiniz ki daha uzun ve sağlıklı yaşayabilin.
 • Sağlıklı bir yaşam için düzenli uyku da en az düzenli ve dengeli beslenmek kadar önemlidir. geç uyuyan ve geç uyanan bir beden ne yazık ki hantallaşacak ve gerekli olan enerjiyi alamayacaktır. Bunun için daha sağlıklı bir yaşam için uykunuzun düzenli ve tam olması gerekir. Düzenli ve deliksiz bir uyku bağışıklık sisteminizi olumlu yönde etkileyecektir.
 • Düzenli olarak yapılan spor da hayat kalitenizi artıracak daha uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmenize yardımcı olacaktır. Bunun için her gün 15-20 dakikalık kısa yürüyüşler, veya küçük jimnastik hareketler yapabilirsiniz.
 • Beyninizi aktif olarak kullanın. Çalışan demir pas tutmaz deyimi tam da buna göre söylenmiştir. Bunun için arada sırada bulmaca çözebilir, zeka oyunu oynayabilir veya kitap okuyabilirsiniz.
 • Vücudunuzun temiz kalmasına dikkat edin. Haftada 2-3 kez banyo yapmanızda fayda var.

Sonrakini düzenle 21 Şubat 2017 9:36 am

Reklam

Rasgele Konular

 • Bebek Battaniye Modelleri

Tığ işi ponponlu bebek battaniyesi yapımı

Tığ işi ponponlu bebek battaniyesi yapımı çok amaçlı örgü modeli olarak kullana bileceğiniz tığ işi… Devamını oku

1 saat önce
 • Lif Modelleri

Yeni incili papatya güzeli yuvarlak lif yapımı

Yeni incili papatya güzeli yuvarlak lif yapımı bir önceki paylaşımımız da kare papatya güzeli lif… Devamını oku

2 saat önce
 • Lif Modelleri

Yeni yaprak esintisi lif modeli yapılışı

Yeni yaprak esintisi lif modeli yapılışı görselliği harika model lif yapımı çeyizlerin gözdesi olabilecek lif… Devamını oku

3 saat önce
 • Örgü Şapka ve Bere Modelleri

Ayıcık bebek bere modeli yapılışı

Ayıcık bere modeli yapılışı figürlü bere modeli arayanlar için çocukların severek kullanacağı bere modelini kolaylıkla… Devamını oku

1 gün önce
 • Tunus İşi

Tunus İşi Yeni Model Yapımı

Merhabalar Sevgili arkadaşlar Tunus İşi Modelleri ile ilgili yeni videolar yapmak istedik, siz değerli ziyaretçilerimiz… Devamını oku

2 gün önce
 • Tunus İşi

Tunus İşi Yeni Model Yapımı

Sevgili arkadaşlar Tunus İşi Yeni Model Yapımı ile ilgili yeni videolar yapmak istedik, siz değerli… Devamını oku

2 gün önce
Reklam