Canım Anne

Limon nasıl yetiştirilir1

Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. hatice dedi ki:

  Merakimi mazur göründe o fincanda bir bahçe dolduracak limon fidesi var.onlar nasil limon verecek.

  1. Güzel Annem dedi ki:

   Merhabalar

   Hatice hanım bende merak ediyorum doğrusu bugünden denemeyi düşünüyorum.:)) Fide halini alınca daha büyük saksıya aktarmayı düşünüyorum ana toprağı ile birlikte.

 2. Ebru dedi ki:

  Bende sizin uyguladığınız metodu denedim bugün baktığımda çekirdekler alt kısma doğru çimlenmişler kök salmışlar onlar çakılların arasında daha sonra yukarı mı çıkacaklar acaba yoksa ben tohumları yanlış mı koydum..???

 3. müge dedi ki:

  Ebru Hanım, hazirandan beri onlar düzelip güneşe doğru uzamıştır sanırım.. o çekirdekleri o kadar sık koyarsanız, sonrada büyük bir kaba ayırırken köklerinin zarar görmesi çok olası.. ayrıca, limonun dış çekirdeğini soymasanızda, sudan çıkarıp toprağa ektiğinizde filizlenir. daha aralıklı tohumlama yapıp, filiz kuvvetlendiğinde ayrı kaplara almak en doğrusu.. bu sırada, ikinci resimdeki gibi bodur bir limon fidesinden limon almayı hayal etmeyin. normal limon çekirdeğinden normal limon fidesi elde edersiniz. büyümesi için senelerce beklemelisiniz, ama yapraklarının parlaklığı ve güzel kokusu buna değer.. fotoğraftaki gibi bir görüntü istiyorsanız, bodur limon satan yerlerden bu şekilde hazır yetiştirilmiş olarak alabilirsiniz.

  1. Güzel Annem dedi ki:

   Detaylı bilgiler ve ilginiz için teşekkür ederim

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın