Saksıdaki Böcekler için Bu İlginç Yöntemleri Denediniz mi?

Saksıdaki Böcekler için Bu İlginç Yöntemleri Denediniz mi?

Saksıdaki böcekler konulu yazımızda evde çiçek besleyenlerin önemli bir sorununa değineceğiz. Evde ya da bahçede beslediğimiz ve gözümüz gibi baktığımız çiçeklerin kuruyup ölmesine sebep olan pek çok canı vardır. Çiçeğin yapraklarına ve köküne zarar veren küçük sinekler, solucanlar ve böcekler çok çabuk ürerler. Saksıda yetişen çiçeklerin zarar görmeden bu haşerelerden kurtulmasının tek yolu ilaçlama değildir. Bazı küçük yöntemlerle saksılardaki böceklerden kurtulmanız mümkün. Çiçek Nasıl Dikilir? Çiçek Dikmenin Püf Noktaları! Konulu yazımızı da okuyabilir ve çiçek dikmek hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

saksidaki-bocekler
Saksıdaki Böcekler Nasıl Yok Edilir?

Saksıdaki Böcekler Nasıl Yok Edilir?

Bahçeli bir evi olmayan ve çiçek beslemek isteyenlerin saksıdaki çiçekleri onlar için çok kıymetlidir. Bazen bulduğumuz küçücük bir toprak alana çiçek dikeriz ve ona gözümüz gibi bakarız. Çiçeklerle arası iyi olan ve evin her köşesini çiçeklerle bezeyen hanımların önemli sorunlarından biri de saksıdaki böcekler olarak bilinir. Saksının toprağına yerleşen böcek ya da solucan gibi canlılar çiçeğe zarar verir. Böcek ilaçlama yapmak çiçek saksısındaki böcekler için doğru bir yol değildir. Bir yandan bu canlılardan kurtulmak, diğer yanda çiçeğe zarar vermemek için yollar arayan kişilerin ilgisini çekecek olan ilginç yöntemden aşağıda bahsettik. Siz de evinizdeki çiçekler için bunu deneyebilir ve sonucunu görebilirsiniz.

saksidaki-bocekler
Topraktaki Böcekler Nasıl Yok Edilir?

Saksıdaki Böceklerden Böyle Kurtulun!

Evde çiçek bakımı yapan ve saksıdaki böcekler nasıl yok edilir diye soranlar! Bu kolay yöntemi siz de deneyerek etkilerini görebilirsiniz.

  • Saksıdaki böcekler çiçeğinizin köklerini ve yapraklarını yemeye başlamadan önce biriktirdiğiniz sigara küllerini çiçeğin toprağına dökün. Sigara külleri haşerelerin ölmesini sağlar.
  • Ayrıca küçük bir plastik şişeye suyun içine 8 – 10 tane sigara izmariti koyun ve birkaç gün bekletin. Suyun rengi kahverengi olduğunda bu suyu saksının toprağına dökün. Böcekler sigara izmariti olan bu sudan kaçacaktır.
  • Çiçeğinizin yapraklarında küçük küçük kurtlar varsa bunlardan saksının dibine yanmamış kibrit koyarak kurtulabilirsiniz. Kibritlerin ucu yukarı gelecek şekilde toprağa batırın. Kibritin ucundaki kükürt kurtları rahatsız ederek kaçmalarını sağlar.
saksidaki-bocekler
Evde Çiçek Bakımı Püf Noktaları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ