Salçayı Küften Koruma Yöntemleri

Salçayı Küften Koruma Yöntemleri

Salçayı Küften Koruma Yöntemleri

Yemeklerin olmazsa olmazı salça her ne kadar buzdolabında muhafaza edilse de eğer uzun süre kullanmaya çalışırsanız küflenmeye ve bozulmaya oldukça müsaittir. Salçayı küften koruma yöntemleri arasından sizler için birkaçını seçtik. Bunlara dikkat ederek salçanızın ömrünü uzatabilirsiniz.

salcayi-kuften-koruma-yontemleri

  • Salçayı evde kendiniz yapıyorsanız eğer kesinlikle 1 kiloluk kavanozlara koymayınız. Yarım kilo ve daha küçük kavanozlara koyarsanız daha kısa sürede tüketeceğiniz için küflenme olasılığı azalacaktır. Ancak marketten aldığınız salçalarda iki seçenek mevcuttur. konserve salça veya cam kavanozlara doldurulmuş salçadan birini seçerek işe başlarsınız. Eğer salçanızın daha uzun süre taze kalmasını istiyorsanız cam kavanozları tercih ediniz.
  • Salçanızın küflenmemesi için alacağınız önlemlerden biri de salçanın üzerine alabildiğince sıvıyağı gezdirmektir. Sıvıyağı dolaba koyduğunuz donacağı için alt tarafına hava geçmeyecek, böylelikle daha uzun süre taze kalacaktır.
  • Salçanızın çabuk küflenmesini istemiyorsanız bunun için alacağınız önlemlerden biri de 1 kilo salçaya 1 bardak bitkisel yağ ve 1 yemek kaşığı tuz atınız ve birkaç dakika ocağa alarak kaynatınız. Daha sonra soğuduğunda yarım kiloluk veya daha küçük kavanozlara alarak buzdolabına kaldırınız.
  • Salçayı uzun süre kullanmayacaksanız eğer bunun için en iyi yöntem salçayı buz kalıplarına doldurmak olacaktır. İhtiyacınız olduğunda küp küp çıkararak rahatlıkla kullanabilirsiniz. Böylelikle küflenme olasılığını da ortadan kaldırmış olursunuz.

salcayi-kuften-koruma-yontemleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ