Salon Takımı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Salon Takımı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Evinize yeni salon takımı seçimi yapacağınız zaman koltukların hangi ağaçtan yapıldığı dayanıklı olması hangi renkte olacağı üzerindeki desenleri ve tabi ki de koltuk takımın fiyatı önemli unsurlardır. Alacağınız koltuk takımının fiyatı çok uygun olup da dayanıksız olması koltukların çok lüks olup fiyatlarının yüksek olmadı gibi evinize koltuk almanız mümkündür. İlk olarak koltukları alacağınız odanızın şekil ve nasıl olacağını bilerek büyüklüğüne ebatlarına uygun mobilya seçmelisiniz. Küçük bir salonunuz varsa köşe koltuk takımları salonunuzu hem daha büyük hem daha ferah bir görünüm kazandırır. Büyük bir salona sahipseniz salonunuza uygun L köşe takımlarını düşünebilir veya oturma gruplarını da düşüne bilirsiniz. Düz renkte olan koltuk takımlarınıza renkli yastıklarla güzel bir görünüm verebilirsiniz. Oturma odanız için daha çok desenleri olan ve flu renk tonlarını tercih etmelisiniz. Salonunuz için ise daha çok koyu renk tonları olan bordo bej ve bu renk tonlarını tercih etmelisiniz unutmayın ki amacınız salonunuzu daha zevkli göze hitap edebilmektir. Koltuk takımlarınızın dokusu kolayca silinen oturulunca terletmeye sebep olmayan yumuşak dokular tercih edilmelidir.

salon-takimi-modelleri

Koltuk Seçiminde Bilmeniz Gerekenler

Salon takımı yastıklarınızın fermuarlı olması çok önemlidir kirlenince kolayca çıkarıp yıkabilirsiniz. Koltuğunuzun üst döşemesinin kolay çıkarılabilmesi önemli unsurdur. Eğer koltukları alacağınız odanız küçük ise daha çok açık tonlardaki koltukları tercih etmelisiniz. Koltukların ağırlıkları da çok önemlidir daha çok hafif olanlarından almalısınız. Koltuklarınızın parçalarının ayrılabilmesi de oldukça önemlidir taşınma gibi bir durum olduğunda size oldukça kolaylık sağlayacaktır. Unutmayın ki sade olan hiçbir şeyin asla modası geçmez ve eskimez sadelikten ve modadan yanaysanız sade koltuk takımları tam size göre bir seçim olacaktır. Koltuk takımlarınızın temizliğinde son silme işleminde temizleme suyunuza ufak bir miktarda sirke eklerseniz koltuğunuz daha çok parlayacak ve daha çok temizlenmiş olacaktır.

salon-dekorasyonu-2016

Koltukların İskeleti Nasıl Olmalı?

Koltuk takımları iskeletleri ağaçlardan ve profil şeklinde suntalardan oluşmaktadır. En uygun iskelete gürgen ağacından üretilmiş olandır. Kavak ağacı daha kalitesiz olduğundan çabuk kırılma olacaktır. Bu Tarz unsurlara salon takımı alırken dikkat etmelisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ