Canım Anne

Sanki İçtim Sigarası Nasıl Olur ?

Sanki İçtim Sigarası Nasıl Olur ?

Sanki İçtim Sigarası Nasıl Olur ?

Merhaba arkadaşlar bir dal sigaranız var mı ?
sigara dostluğu başkadır değil mi ?
Birinden ekmek istemeye çekinirsin fakat sigara başkadır başka…

Şimdi sen bu yazıyı okurken ne alaka demeye başlamadan hemen konuya girmek istiyorum…
Hemen hemen herkes Sanki Yedim Camii’nin hikayesini bilir. Ama ben yinede hatırlatmak anlamında kısa geçeyim…

Keçecizade Hayreddin adında ortahâlli bir esnaf, Osmanlı döneminde padişahların yaptırdığı Selatin camilerini görüp imrenerek, kendisi de bir cami yaptırmak ister ve bunun için para biriktirmeye başlar. Canı bir şey istediğinde, almayıp; sanki yedim (varsay ki yedim) diyerek parasını ayrı bir yere koyar. 20 yıl boyunca biriktirdiği paralarla küçük de olsa bir cami yaptırır ve caminin adı halk arasında Sanki Yedim Camii olarak anılmaya başlar.

sanki yedim camii

Eeee sanki içtim sigarası da nereden çıktı ?

Hikayede anlatıldığı gibi bir camii yaptırabilirsiniz veya yaptıramazsınız bu ayrı bir kenarda dursun… Keçecizade Hayreddin Efendi 20 yıllık sabrın sonunda istediği hayali gerçekleştiriyor… Keçecizade efendi bize örnek kişi olsun bizde neden sigarayı içmiş gibi yapıp neden sigarayı bırakmayalım ki…!

Özellikle ev hanımlarına hitap etmek istiyorum… HİÇ BİR ÇOCUK ANNESİNİN SİGARA İÇMESİNDEN HOŞLANMAZ, MUTLULUK DUYMAZ ANNELİK İÇGÜDÜSÜ OLARAK 10 YAŞINDA Kİ ÇOCUĞUNUZ, CİĞERİNİZ, BİRİCİK YAVRUNUZ SİGARA İÇSE ne kadar çok üzülürsünüz değil mi ? sigara içmeyerek 20 yılda en az 6.240TL ve sağlıklı bir vücut sahibi olabilirsiniz.
Bugün sigaranın en düşük fiyatı 6TL, Haftada 1 paket sigara aldığımızı varsayalım, 1 yılda 52 hafta var. 52*6=312TL yılda kazancınız olur. 20*312TL=6.240TL para cebinizde. Hepimizde biliyoruz ki sigaranın ücreti her yıl 6TL olmayacağı gibi hafta da 1 paket sigara da yetmiyordur.
Söylediğim gibi en düşük ihtimali hesap ederek hesap yapılmıştır.

NE İLAÇ, NE ELEKTRONİK SİGARA vs. tüm işlem sizde bitiyor. Sanki içtim Sigarası diyerek sigarayı bırakabilirsiniz.

Burada tutup ta sigaranın zararlarını size sayacak değilim…

bence “SANKİ İÇTİM SİGARASI” programını her sigara içen birey yapmalı, hiç bir şey kolay kazanılmıyor. Mutlaka stresli günler geçireceksiniz. Fakat zahmetsiz hiç bir şey de olmuyor.

ALLAH HEPİMİZE SAĞLIKLI ÖMÜR, HAYIRLI EVLATLAR VERSİN AMİN…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın