Canım Anne

SDM Diyeti Nedir? – SDM Diyeti Nasıl Yapılır?

SDM Diyeti Nedir? – SDM Diyeti Nasıl Yapılır?

Yaz aylarında rahatça giyinebilmek için çoğu kişi fazla kilolarından kurtulmak ister. Son zamanların popüler olan SDM diyetini ve nasıl yapılması gerektiğini içeriğimizden bulabilirsiniz.

SDM diyeti ketojenik diyet türlerinden biridir. SDM diyetinde protein alımını yükseltip en az seviyede yağ ve karbonhidrat tüketimi yapmak gerekir. Yani SDM diyeti protein ağırlıklı bir diyettir. Son zamanlar ketojenik diyetler diğer diyet türlerinin önüne geçti. Ketojenik bir diyet olan SDM ise üç faz vardır ve bu fazları doğru uygulamak gerekmektedir. Unutmamalısınız ki bir diyetin işe yaraması için o diyette yağ ve karbonhidrat alımının vücudun sadece günlük ihtiyacını karşılayacağı şekilde olması gerekir. Aksi takdirde diyetin size kalıcı bir faydası dokunmayacaktır. SDM diyeti ile bir haftada bir beden incelmek mümkündür.

SDM Diyeti Nasıl Yapılır?

  • SDM diyeti için öncelikle kişinin boy ve kilo oranının hesaplanması ve ona göre bir diyet listesi çıkarılması gerekir. Bunun için bir uzman yardımı almanız en doğrusudur.
  • Diyet listesinde yer alan SDM ürünlerinin hepsi yüksek proteine sahiptir.
  • SDM diyet listesinde az çeşit bulunur ama protein açısından oldukça yüksek yiyecekler tüketilir.
  • Karbonhidrat ve yağ tüketimi en aza indirilir. Vücudun sadece günlük ihtiyacı kadar karbonhidrat ve yağ tüketilmesi gereklidir.
  • Yapılan yemeklerin geneli protein ağırlıklı olan etlerden oluşması ve bu yemekler ızgara, haşlama gibi zararsız yöntemler ile pişirilmelidir.
  • SDM diyeti ile kısa zamanda etkili bir şekilde zayıflamak mümkündür. Fakat SDM ürünlerinin fiyat açısından pahalı olması diyeti herkesin uygulamasını zorlaştırmaktadır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ