Sığır İliği Saç Maskesi Tarifi

Sığır İliği Saç Maskesi Tarifi

Son zamanlarda kadınlar arasında oldukça popüler olan ve işe yarayan sığır iliği saç maskesi tarifini içeriğimizden bulabilirsiniz.

Sığır iliği maskesini kullananların sayısı her geçen gün artıyor. Saç dökülmesi şikayeti olan ve saç uzatmak isteyenlerin yeni gözdesi olan sığır iliği saç maskesini kullanırken doğru kullanmak gerekiyor. Bu maskeyi düzenli kullananların yorumlarında kısa zamanda saç uzaması, yeni saç çıkması ve saç dökülmesini durdurduğu tecrübe edinmiştir. Aşağıda yer alan tarife göre sizde saçlarınıza sığır iliği maskesini kullanıp saç sorunlarınızı geride bırakabilirsiniz.

Sığır İliği Saç Maskesi Tarifi

Gerekli Malzemeler: 75-100 gram civarında sığır iliği, alkol, çam terenbentin, menekşe veya yasemin yağı gereklidir.

Yapılışı: Sığır iliğini kasaplardan kolayca temin edebilirsiniz. İlk olarak sığır iliğini bir tencere içerisine koyup üzerine su ekleyip pişirmeye başlayın. İlikler piştikten sonra suyunu süzüp bir havana koyun. Havana koyduğunuz iliklerin üstünü geçecek şekilde alkol, çam terabentin, menekşe veya yasemin yağı ekleyin. Menekşe ve yasemin yağını ilik kokusunu önlemek için kullanıyoruz. Siz kokudan rahatsız olmam derseniz bunları eklemeye bilirsiniz veya kokusunu sevdiğini bir doğal yağ ekleyebilirsiniz. Tüm karışımı havanda iyice dövüp karıştırın. Merhem kıvamına gelince karışımı saç dipleriniz de dahil olmak üzere tüm hepsine iyice sürün. Etkisini arttırmak için sürdürdükten sonra saç bandı veya poşet ile kaplayabilirsiniz. En az 1 saat beklettikten sonra iyice yıkayın. Bu formülü düzenli olarak haftada bir kez yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ