Sıkıntıdan Çok Yemek Yiyenlere Tavsiyeler

Sıkıntıdan Çok Yemek Yiyenlere Tavsiyeler

Neredeyse hepimizin evde olduğumuz bugünlerde herkesin amacı aslında koronavirüsten korunma… Bununla ilgili önlemlerimizi alıyoruz. Hijyen ve sosyal mesafe gibi kuralların yanı sıra sağlıklı beslenme ve bağışıklık sistemini güçlendirme uyarıları da uzmanlar tarafından sıkça yapılıyor. Ancak ailecek evde olduğumuz şu günlerde sıkıntıdan çok yemek yemek gibi bir sorunumuz da ortaya çıktı. Kadınlar belki de şimdiye kadar hiç denemedikleri tarifleri denemeye başladı. Can sıkıntısından ve stresten yemek yeme konusuyla ilgili bazı noktalara dikkat ederek zararlı etkilerinden kurtulmak mümkün.

Sıkıntıdan Çok Yemek Yemek Nasıl Önlenir?

Can sıkıntısı ve stres yüklü olduğumuz bugünlerde çok yemek yiyen insanların sayısı da çoğaldı. Özellikle sağlıksız atıştırmalıklara yöneldiğimiz bu günlerde buna dikkat etmezsek kilo alımları da beraberinde gelecektir. Stresin de sıkıntıdan çok yemek ile ilgisi olduğu uzmanlar tarafından yapılan uyarılarda belirtiliyor.

Bir televizyon programına konuşan ünlü diyetisyen Martha McKittrick bu sorunu yaşayanlara bazı tavsiyelerde bulunuyor. Bu tavsiyeleri aşağıda sizler için sıraladık.

Stresten Çok Yemek Yiyenlere Tavsiyeler

Sıkıntıdan çok yemek yiyorsanız muhtemelen stresiniz de yüksektir. O zaman ünlü diyetisyenin tavsiyelerine kulak verme vakti…

Bağışıklık Güçlendiren Çorba Tarifi konulu yazımızı da okuyabilirsiniz.

  • Stresli olmanıza sebep olan şeyin ne olduğunu bulun ve ondan uzaklaşın.
  • Haberleri dinlemek, izlemek, telefonda sürekli salgından bahsetmek, yanınızda olan kişilerle bunu konuşmak gibi alışkanlıklarınızdan vazgeçin.
  • Her bir şeyler yediğinizde ne yediğinizi ve ne zaman yediğinizi bir kağıda yazın ve gözünüzün önünde bulundurun.
  • Yemek bir keyiftir. Sevdiğiniz yiyeceklerden vazgeçmeyin. Ama kontrollü olun.
  • Atıştırmalıkları bütün olarak değil, porsiyonlara bölerek saklayın.
  • Mutfak tezgahının üzerinde yiyecek bulundurmayın ki; sürekli görmek zorunda kalmayasınız.
  • Buzdolabının en görünen kısmına sebze – meyve gibi sağlıklı yiyecekleri koyun.
  • Yeni yemek yediniz, karnınız tok ve yine de kendinizi bir şeyler atıştırmak için mutfakta bulduysanz hemen mutfaktan çıkın.
  • Canınız yemek yemek istediğinde sağlıklı içeceklere yönelin.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ