Sıkışan Kavanoz Kapağı Kolayca Nasıl Açılır?

Sıkışan Kavanoz Kapağı Kolayca Nasıl Açılır?

Kavanozlar mutfaklarımızda çok işimize yarayan araç gereçlerdendir. Kışlık reçellerimizi, hazırladığımız kahvaltılık ve yemeklik sosları, zeytinlerimizi ve daha pek çok yiyeceği kavanozlarda muhafaza ederiz. Ancak bazı durumlarda sıkışan kavanoz kapağı ne yaparsak yapalım açılmaz. Zaman kaybetmemize ve işlerin aksamasına yol açan bu durumda doğru yöntemin ne olduğunu bilmek işimize yarayacaktır. Açılmayan kavanoz kapağı ile uğraşırken yazının devamındaki yöntemleri uygulayabilir ve bir an önce açılmasını sağlayabilirsiniz.

sikisan-kavanoz-kapagi
Sıkışan Kavanoz Kapağı Nasıl Açılır

Açılmayan Kavanoz Kapağı için Ne Yapılır?

Kavanozda Taş Gibi Yoğurt Nasıl Yapılır? Başlığıyla yayınladığımız yazımızı da okuyabilir, diğer takipçilerimiz gibi siz de bilgilenebilirsiniz. Ayrıca sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip ederek yüzlerce faydalı içerik sayesinde çeşitli konularda bilgiler edinebilirsiniz.

Sıkışan kavanoz kapağı açma konumuza dönecek olursak kapağı açmak için birkaç yöntem bulunur. Bu yöntemleri deneyerek siz de sıkışmış kavanoz kapağı ile dakikalarca uğraşmak zorunda kalmayabilirsiniz. İşte kavanoz kapağını açmakta zorlananlara önerilerimiz…

sikisan-kavanoz-kapagi
Sıkışmış Kavanoz Kapağı Açmak

Sıkışan Kavanoz Kapağı Nasıl Açılır?

Sıkışan kavanoz kapağı açarken kavanoza zarar vermemek, çatlatmadan ya da kırmadan açmamak önemlidir. Kapağı açılmayan kavanoz genellikle konserve ettiğimiz yiyeceklerin kavanozları olur. Bunların içinde bolca hava biriktiğinden açılmak için zorlaması da normaldir.

  • Buzdolabından çıkarttığınız kavanozun kolay açılması için oda sıcaklığına gelmesini bekleyin. Yine de açılmıyorsa biraz ısıtmayı deneyebilirsiniz.
  • Kapağı açılmayan kavanozun kapak kısmını sıcak suyun altına tutmak da kolay açılması için işe yarayacaktır.  
  • Kavanozu açmak için elinize sert ve kaymayan bir bez alın ve açmayı o şekilde deneyin.
  • Kavanozu ters çevirin ve birkaç dakika o şekilde bekletin. Daha kolay açıldığını göreceksiniz.
  • Kapağın üzerine yavaşça vurmanız basıncın değişimini sağlar ve sıkışan kavanoz kapağı daha kolay açılır.
  • Bu yöntemlerin tamamını denediniz ve kapak hala açılmıyorsa kapağın üzerini bıçakla delin ve havanın dışarı çıkmasını sağlayın. Tabi bu durumda o kapağı bir daha kullanamayacaksınız.
sikisan-kavanoz-kapagi
Açılmayan Kavanoz Kapağı Açmak
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ