Canım Anne

SİNİR KATSAYIM TAVAN YAPTI

MERHABALAR; Sevgili Dostlar;
Öncelikle kızımı soran tüm dostlarıma teşekkür ediyorum. Blogumu takip edenler bilirler önemli bir şey olmadıkça ve dualarınıza çok ihtiyaç duymadıkça kızımla ilgili ayrıntıları pek paylaşmam. Çocuğumla ilgili çok ayrıntı paylaşmamın onu ileride belki rahatsız edeceğini düşündüğümden.. Ama birazdan size anlatacağım olayı anlatmadan geçemeyeceğim.. Belki bizimle benzer süreçleri paylaşanlara bir uyarı niteliğinde olur. 
 Olay tamamen doğrudur ve bizzat başımıza gelmiştir. Olayı anlatıp yorumlarınıza bırakıyorum…
Hafta başında pazartesi günü; yarıyıl tatilinde yaptırdığımız testlerin sonucunu almak üzere İstanbul Üniversitesi,Çapa Tıp Fakültesi, Çocuk Genetik Bölümü’nden çağrıldık. Salı günü saat 14:00’de test sonuçlarımızla ilgili bilgilendirilmek üzere içeri alındık. Doktor U….. tarafından kızımıza yapılan 2 testin de sonuçlarının “NORMAL” çıktığı konusunda bilgilendirildik. Testlerden birinin yazılı hali basılmamıştı, tarafımıza posta ile gönderilecekti. 
Kızımın 3. doğum gününe sayılı günler kala hala teşhis konmamasının ve testlerin normal çıkmasının verdiği karışık duygularla evimize geldik. Buraya kadar her şey normal gibi görünüyor… Asıl bomba bundan sonra..
İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin Binaları Depreme Dayanıksız
Perşembe sabahı aynı doktor tarafından tekrar arandım. Normal olarak bilgi verilen testlerden bir tanesinin aslında hiç yapılmadığını, dahası yapılması için anne ve babadan da kan alınması gerektiği ile ilgili tekrar bilgilendiriliyorum. 
Kısacası; doktor bey hiç yapılmamış ve bizden kan alınması gerekirken hem kan alınmamış dahası bizden kan alınacağını bize hiç bildirilmemiş bir testin sonucunun “NORMAL” çıktığını söylüyor ve bizi salı günü gittiğimiz İstanbul’a tekrar kan vermek için çağırıyor. Bu bilgilendirmeyi salı günü yapsaydı yine sinir katsayım bu kadar artmayacaktı. Sinirden uyuyamadım dün gece hala da sakinleşemedim. 
Şimdi size soruyorum dostlar;
Tekrar İstanbul’a gidecek çocuğumun yolda hırpalanacağına mı?
Yapılacak testin sonucunu beklerken (3 ay) yaşayacağımız strese mi? 
İşini doğru yapmayan isminin başında bazı sıfatlar olan insanlara mı? kızayım… 
Hadi Çorlu İstanbul’a yakın böyle bir şey mesela Ağrı’dan başvuran bir ailenin başına gelse ne olacaktı?
Bundan sonra çıkacak sonuçlara ne kadar güvenebileceğiz?
Allah bizim gibi evladının şifası için koşturan tüm ailelere yardım etsin ve hepimizi sağlık sisteminin aksaklıklarından korusun inşallah…
Başınızı ağrıttıysam kusuruma bakmayın dostlar.. Dualarını kızımdan eksik etmeyen siz blog dostlarıma çok çok teşekkürler.. 
HAYIRLI CUMALAR…
NOT: Bu arada fotoğraf şuanda yıkılmış ve yeri otoparka çevrilmiş olan Çocuk Hastalıkları binasına ait. Maalesef basında sıkça yer almasına rağmen depreme de dayanıklı olmadığı sıklıkla dile getirilen Çapa Tıp’ta yıkılan binaların yapımına henüz başlanmamış. Kim bilir ne zaman yapılacak ve bu süreçte kim bilir ne hasta mağdur olacak…
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın