Canım Anne

Kendin Yap Sırt Çantası Yapımı

Kendin Yap Sırt Çantası Yapımı

Canimanne.com olarak Kendi Yap kategorimizde yayınladığımız ilginç projeler sizler tarafından büyük ilgiyle takip edilmeye ve denenmeye devam ediliyor. Sırt çantası yapımı kendin yap fikri de bu projeler arasında rağbet görenlerden. Kullanışlı olmalarından dolayı tercih edilen sırt çantaları bayanlar için olduğu kadar çocuklar ve erkekler tarafından da kullanılıyor. Özellikle el emeği olan bir sırt çantasını kullanmanın zevkini yaşamak için siz de sırt çantası nasıl yapılır konulu bu yazımızdan yararlanabilirsiniz. Ayrıca sitemizde yer alan Örgü Sırt Çantası Yapımı – Örgü Sırt Çantası Modelleri başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Sırt Çantası Yapımı

Sırt Çantası Nasıl Yapılır?

Kendi yaptığınız bir sırt çantasını kendiniz kullanabilir ya da sevdiklerinize hediye ederek onları memnun edebilirsiniz. Sırt çantası nasıl yapılır? Mini bir sırt çantası yapımı konusunun detaylarının bulunduğu yazımızı okumaya devam ederek bilgilenebilirsiniz. Evde sırt çantası yapımı video içerikler de oldukça ilgi görür. Bittiğinde hayli şık olacak bu sırt çantası yapılışı sonrasında bilgisayar taşımak için de kullanılabilir. Kendin yap sırt çantası yapımı için toplamda 1.5 metre kumaş gidecektir. Kumaş seçimi sırasında su geçirmez ve dayanıklı olmasına dikkat etmenizde yarar var. Aşağıdaki sırt çantası yapılışı video linkini izleyerek Hello Kity Sırt Çantası Yapımı ile ilgili deneme yapabilirsiniz.

Evde Sırt Çantası Nasıl Yapılır

Evde Sırt Çantası Yapımı

Evde sırt çantası yapımı için gerekli malzemeler;

  • 1.5 metre kumaş
  • Plastik tokalar
  • 3 adet fermuar

Evde Sırt Çantası Yapılışı

Aşağıda sırt çantasının her bölümü için keseceğiniz kumaşların ölçüleri yer almaktadır. Sırt çantası yapımı sırasında bu ölçülere uyarsanız sorun yaşamazsınız.

Ön ve arka bölüm: 23 cm en – 32 cm boy

Yan bölüm: 38 cm en – 104 cm uzunluk

Ön cep üst bölüm: 18 cm en – 13 cm uzunluk

Ön cep tabanı alt parça: 18 cm en – 15 cm uzunluk

Ön kol: 58 cm uzunluk

Arkadaki ayarlayıcı şeritler: 6.5 cm uzunluk

Arka sırt: 203 cm uzunluk

Fermuarlar: 8X33 cm

Sırt çantası yapımı kendin yap projesi için askı boyu ayarlanırken plastik tokalar kullanılıyor. Sırt çantası yapılışı oldukça kolaydır. Yukarıdaki ölçülerde kesilen kumaş parçalardan ilk aşamada ön ve arka birleştirilir, ön yüzdeki cep yapılır. Daha sonra sırt çantasının ön ve arka bölümlerine çantanın sapları dikilir. Kumaşın arkasına ayar askıları koyulur. Büyük olan fermuar ön bölüme kumaşın üzerine iğnelenir. Taban bölümü ve yan tarafları da dikilir. Bu işlemlerden sonra kendin yap sırt çantası artık kullanmaya hazır hale gelmiş demektir.

Hello Kitty Sırt Çantası Yapımı İLK BÖLÜM

Merhaba arkadaşlar ?? Öncelikle kanalıma hoşgeldiniz ? Kanalıma abone değilseniz eğer abone olursanız sevinirim Bildirim butonunuda açarsanız eğer yüklediğim her videodan haberiniz olur ve birlikte y…
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ