Canım Anne

Sivilce İçin Karbonat Limon Maskesi

Sivilce İçin Karbonat Limon Maskesi

Sivilce sorunu her yaşta karşılaşabileceğimiz bir cilt sorunudur. Sivilceleri doğal limon ve karbonat maskesi ile yok edebilirsiniz.

Sivilceler ergenlik dönemi ile hayatımıza girip uzun süre cilt sorunları yaşamamıza neden olabilmektedir. Çoğu kişi yüzünün tertemiz görünmesini ister. Fakat cilt yapısı nedeniyle sivilce, akne ve siyah noktaların oluşması kaçınılmazdır. Sivilceler ile oynandığında ciltte kalıcı lekeler kalmaktadır. İlaç kullanımı ise zorlu bir süreçtir ve çoğu kişi tarafından tercih edilmez. İlaç kullanmak yerine evdeki malzemeler ile doğal ilaçlar hazırlayabilir sivilce sorununa elveda diyebilirsiniz.

Sivilce İçin Karbonat Limon Maskesi

Limon cilt bakımında sürekli kullanılan bir doğal mucizedir. Limonun asidik yapısı nedeniyle sivilceyi kurutma özelliği bulunmaktadır. Karbonat ise iltihap sökücü özelliğe sahiptir. Karbonat limon maskesi sayesinde sivilcelerin içinde bulunan iltihabı kurutup leke bırakmadan temizleyebilirsiniz.

limon ve karbonat maskesi

Karbonat Limon Maskesinin Hazırlanması: İlk olarak bir kap içerisine bir tatlı kaşığı karbonatı ve yarım limonun suyunu ekleyin. Karbonat ve limon suyunu macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Karıştırırken köpürme olacaktır çünkü limon asidik yapıdadır.

Karbonat Limon Maskesinin Kullanımı: Sivilceler için muhteşem bir maske olan karbonat limon karışımını temiz yüzünüze bir fırça yardımı ile iyice sürün. Daha sonra kuruması için en az 15 dakika bekletin. İster tüm yüzünüze ister sadece sivilcelerin üzerine bu karışımı sürün. İyice bekledikten kuruduktan sonra yüzünüze nazikçe yıkayın ve cilt tipinize uygun bir nemlendirici sürün. Düzenli kullanımda sivilcelere elveda diyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ