Siyah Nokta Bandı Nedir? Nasıl Kullanır?

Siyah Nokta Bandı Nedir? Nasıl Kullanır?

Günümüzde artık hemen hemen tüm marketlerde satılan siyah nokta bandını hepimiz kullanıyoruz. Siyah nokta bantları fiyatları ise oldukça uygun olduğundan bütçemizi de sarsmıyor. Peki siyah nokta bandı nasıl kullanılır? Siyah nokta bandının içinde neler var?  Bu tür soruların cevabını bulabileceğiniz yazımızı dikkatli okumanızı öneriyoruz.

siyah-nokta-bandi

Siyah Nokta Bandının İçinde Neler Var?

Cildimizde biriken yağların siyah noktaları meydana getirdiğini artık hepimiz biliyoruz. Cildimizde biriken yağ ve kirler çok fazla güneş ışığına maruz kaldığımızda çoğalmaktadır. Cildimiz güneş ışınlarından kendini korumak için melanin üretir ve böylece siyah noktalar oluşmaktadır. Bu nedenle güneş kremi kullanmadan güneşe çıkmamak ve her gün düzenli olarak cildimizi temizlememiz gerekir. Aksi halde siyah noktalar temizlenmeyen ciltlerde daha çok görülmektedir.

Siyah noktalar yüzümüzün T bölgesi diye adlandırdığımız alanda daha çok görülmektedir. Bu bölgemizde oluşan siyah noktaları siyah nokta bantları ile temizlememiz mümkündür. Siyah nokta bantları ile etkili ve hızlı bir şekilde siyah noktalarımızdan kurtulabiliriz. Siyah nokta bantları içerisinde limon asidi bulunmaktadır. Bu nedenle cilt gözeneğinin dibine kadar giderek oradaki yağın parçalanmasını sağlamaktadır. Bu şekilde cilt üzerindeki gözenekteki yağ, siyah nokta ile birlikte bant sayesinde çıkarılıyor.

siyah-nokta-bandi

Siyah Nokta Bantları Nasıl Kullanılır?

Siyah nokta bantlarını duşta veya buhar uygulamasından sonra uygularsanız daha faydalı sonuç elde edebilirsiniz. Çünkü sıcak su ve buhar cildimizdeki gözenekleri açacak ve siyah noktaların temizlenmesi kolaylaşacaktır. Siyah nokta bandını uygulayacağınız bölge suyla bir miktar ıslatılmalıdır. Daha sonra bandı açarak siyah noktalı bölgeye yapıştırın. Bir süre beklettikten sonra siyah nokta bandını hızlı bir şekilde çıkarmanız gerekmektedir. Bu size biraz acı verse de, siyah noktalarınızın temizlenme oranı artacaktır. Cildinizde ferah ve pürüzsüz bir görünüm elde etmek için siyah noktalarınıza pratik bir şekilde uygulayabilirsiniz.

siyah-nokta-bandi

Cilt Bakımı kategorimize göz atmanız halinde genç görünmenin sırlarını keşfedebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ