Siyah Noktalar için Maske Tarifi

Siyah Noktalar için Maske Tarifi

Siyah noktalar hemen hemen her kadının ortak dertlerinden biridir. Cildimizin hoş görünmesini önleyen siyah noktalar için birçok tıbbi malzemeler, kremler uygulanabileceği gibi evde de kendiniz rahatlıkla maskeler yaparak siyah noktaları yok edebilir veya azaltabilirsiniz. Hem evde yapmış olduğunuz maskeler doğal olduğu için cildinize de zarar vermeyecektir. Her zaman için doğal çözüm yollarına başvurmak daha iyi sonuçlar vermektedir.

siyah-noktalar-icin-maske-tarifi-5

Siyah noktalarınız var ise siz de evde kendiniz maske yapabilirsiniz. Bu maske için gerekli olan malzemeler ise her evde bulanabilecek basit malzemelerdir. Siyah noktalar için maske yapımında bize lazım olacak malzemeler;

. Yumurta beyazı

. Tuvalet kağıdı

. Fırça

. Kase

. Havlu

. Sıcak su

siyah-noktalar-icin-maske-tarifi-4

Bu malzemeler bu maske için yeterli gelecektir. Şimdi ise maskenin yapımı ve kullanım aşamasına geçebiliriz. Bu işlemi yapmak için öncelikle tuvalet kağıdını katlarına en ince kat kalana kadar ayırın. Daha sonra ise sıcak su kaynatın ve üzerine havlu örtün. Örttüğünüz havlunun altına girerek yüzünüze buhar banyosu yaptırın.

siyah-noktalar-icin-maske-tarifi-3

Ancak suya fazla yakın durmayın ki yüzünüz yanmasın. Yüzünüzü en az 10 dakika buhara tutarak gözeneklerinizin açılmasını sağlayın. Daha sonra ise havlunun altından çıkarak yüzünüzü temiz bir havlu ile kurulayın. Hemen yüzünüze yumurta akını fırça ile sürün iyi yedirin. Yumurta akını sürdüğünüz yüzünüze peçeteyi dikkatlice yırtmadan serin. Daha iyi sonuçlar almak için peçetenin üzerinden de bir kat yumurta akı sürebilirsiniz.

siyah-noktalar-icin-maske-tarifi-2

Bu şekilde yumurta kuruyana kadar bekleyin. Yaklaşık 10-15 dakika durduktan sonra peçeteyi yüzünüzden çıkarın. Ilık su ile iyice durulayın. Duruladığınız yüzünüzü havlu ile hafif kurulayıp nemlendirici sürerek rahatlamasını sağlayın. Siyah noktalarınızı azaldığını veya yok olduğunu göreceksiniz.

siyah-noktalar-icin-maske-tarifi-1

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ