Size Özel Bahçeye Giden 6 Adım

Size Özel Bahçeye Giden 6 Adım

Doğayı seviyor ve iç içe olmak için bir bahçeye sahip olmak istiyorsunuz ama yeriniz mi yok? Bunun için birkaç püf noktasına dikkat etmeniz ve önerilere kulak asmanız yeterli olacaktır.

  1.Adım: Bir bahçe tasarlayacağınız ve oluşturacağınız zaman öncelikle plan yapınız. Nasıl bir bahçeye sahipsiniz. Kare mi, dikdörtgen mi? Hangi taraf daha çok güneş alıyor? Bu da oldukça önemlidir. Çünkü bitkiler güneşi severler. Daha sonra ise karar vermeniz gereken konu bahçeniz de ne yetiştirmek veya dikmek istiyorsunuz. Sofranıza koyabileceğiniz meyve sebzeler mi, ağaç fidanları mı, çiçekler mi, süs bitkileri mi öncelikle buna karar vermeniz ve ona göre çalışma yapmanız önemlidir.

  1. Adım: Bitki grupları arasına arklar, çıtalar veya taşlar koyarak hem sınırlarını belirleyin hem de daha düzenli olmasını sağlayınız. Çeşitli saksı tiplerini kullanarak hoş bir bahçe dekoru oluşturabilirsiniz.
  2. Adım: Sahip olduğunuz bahçeyi dikey şekilde de kullanarak teraslayabilirsiniz. Kullanmadığınız bir merdiveni istediğiniz renklere boyayarak basamaklarına saksılar yerleştirebilirsiniz. Böylelikle hem daha çok alan yaratmış olacak hem de daha şık bir görünüm elde etmiş olacaksınız.
  3. Adım: Gereğinden fazla büyüklükte bahçe mobilyaları olumsuz etki yaratacaktır. Bitkilere gölge oluşturacağı ve alanı daraltacağı için bunların yerine kafe tipi sandalyeler veya bir bank da yeterli olacaktır. Oturma için oluşturduğunuz alana yastıklar ve minderler koyarak daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Ancak kumaşların su geçirmeyen olmasına dikkat etmelisiniz.
  4. Adım: Bahçeniz için birkaç küçük dokunuş yapabilirsiniz. Eskilerden kalma sulama kaplarını, taşları veya çitleri kullanarak şık bir görünüm elde edebilirsiniz.
  5. Adım: Aynalar iç mekanlarda alanı geniş gösterdiği gibi dış mekanlarda da oldukça etkilidir. Sizde duvarlara veya çitlerin üzerine farklı boyutlar da aynalar yerleştirebilirsiniz.
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ