Canım Anne

Sizin Hiç Anneniz Öldü mü?

Sizin Hiç Anneniz Öldü mü?

Sizin hiç anneniz öldü mü? Cemal Süreyya meşhur şiirinde sormuş aslında “Sizin Hiç Babanız Öldü mü?” diye. Babanız da ölmesin sakın. Ama anneniz hiç ölmesin.

Anneler üzerine onca şiir yazılmış, onca şarkı bestelenmiş. Annesi olanı da olamayanı da derinden etkiler hepsi, ağlatır. En güzel duygu anneliktir denir hep. Öyledir de… Annesinin varlığını hissedip, kokusunu duyup, ona sarılabilen, onun kendisine sarılmasının kıymetini o anda ya da sonradan anlayanlar bilirler mi ki ne kadar şanslı olduklarını? Bilmeliler!

Annesi ölenler vardır bir de. Hatta annesini hiç göremeyenler. Onlar neye hasret olduklarını bilmezler aslında. Annesizliklerine ağlarken bilmedikleri şeylere ağlarlar.

Anne kokusu denen şeyin ne olduğunu bilmezler ama ağlarlar hiç anne kokusu duymamış olmaya…

Anne şefkati, bir anneyle evladının her teknolojinin üzerinde olan içsel iletişimini bilmezler ve bu iletişimi kuramadıkları için ağlarlar.

Anne koruması diye bir şeyden habersizdirler. Ama buna da ağlarlar kendilerini hayatları boyunca hep korumasız hissederek…

Anne yemeğini de bilmezler anneleri ölenler… Hatta öğrendikleri hiçbir şeyi annelerinden öğrenemezler, bilmediklerini soramazlar. Anneleri onlara ne bir yemek tarifi vermiştir, ne de hayatta mutlu olmanın sırrını öğretmiştir.

Anneler Günü kutlanır her mayısın 2. pazarında. Anneler mutlu edilir hediyelerle sanki her gün etmek gerekmezmiş gibi. Annesi olanlar koşar annelerinin yanına sarılır, hediyesini verir, öper koklar.

Annesi ölenlerden tek tavsiyedir aslında uymaları gereken; her gün annenizi mutlu edin, her gün annenizin tadını çıkartın, bir anneye sahip olmanın keyfini ona her gün yaşatın ve her gün yetiştirdiği evlatla gurur duyacağı fırsatlar tanıyın ona.

Bedirhan Gökçe’nin dediği gibi sol yanı hep acıyanlardan değilseniz; o sol yanınızın kıymetini bilin. Çünkü annesizliğin günü yok; her anı var!

Sizin Hiç Anneniz Öldü mü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi