Soğan Kokusu Nasıl Giderilir? Soğan Kokusundan Kurtulma!

Soğan Kokusu Nasıl Giderilir? Soğan Kokusundan Kurtulma!

Mutfaklarda en çok kullanılan sebzelerden olan soğanın kokusu ellere sindiğinde bunun nasıl giderileceği merak edilir. Soğan kokusu gidermek için ne yapılır diye soranlar için bazı önerilerimiz yazımızın devamındadır. Sağlık açısından faydaları saymakla bitmeyen soğanın kokusu ellerimize veya üzerimize sindiğinde bunan bir an öne kurtulmak isteriz. Soğan kokusu ayrıca mutfaktaki araç gereçlere de siner. En kötüsü de çiğ soğanın yendikten sonra ağızda bıraktığı kokudur. İşte soğan kokusundan kurtulma yöntemleri…

sogan-kokusu
Soğan Kokusundan Kurtulma

Soğan Kokusundan Kurtulmak

Canimanne.com olarak sitemizde faydalı içeriklere her gün düzenli olarak yer vermeye devam ediyoruz. Bizi sosyal medya hesaplarımızdan da takip ederek yazılarımızı düzenli olarak okuyabilir, paylaştığımız görsellerden ve videolardan faydalanabilirsiniz. Soğan Doğrarken Ağlamak Nasıl Engellenir? Diye merak eden takipçilerimiz bu yazımızla da ilgilendiler. İşten soğan kokusu giderme yolları…

sogan-kokusu
Soğan Kokusu Nasıl Giderilir?

Soğan Kokusu Nasıl Giderilir?

  • Yemek pişirirken doğradığınız soğanın kokusu ellerinize sindiyse bunu bir kaşık yardımıyla giderebileceğinize inanamayacaksınız. Paslanmaz bir kaşığı ellerinize, parmaklarınıza ve parmak aralarınıza sürün ve daha sonra ellerinizi soğuk suyla sabunlayın.
  • Ellere sinen soğanın kokusu giderek için deodorantınızdan yararlanabilirsiniz. Koku giderici özelliği olan deodorantınızı ellerinize sıkın, iyice ovalayın ve ellerinizi yıkayın.
  • Bıçağa sinen soğanın kokusu da can sıkıcıdır. Bundan kurtulmak için soğan doğradığınız bıçağınızla havuç kesin.
  • Bıçaklara sinen soğan kokusu ayrıca bıçağı nane yaprağı ile ovarak da giderilebilir.
  • Parmaklardan soğanın kokusunu çıkartmak için limonla veya tuzla ovmak da fayda eder.
  • Ağızdaki soğan kokusu nasıl çıkar diye merak edenler için; maydanoz çiğnemeniz fayda edecektir.
  • Ağızdaki soğan kokusundan kurtulma yollarından biri de haşlanmış pancar veya bakla çiğnemektir.
  • Soğan kavrulurken bu kokunun etrafa yayılmasını istemeyenler soğanı kavurdukları tavaya bir çimdik tuz ilave edebilirler. Böylece soğanın kokusu mutfağınıza yayılmaz.
sogan-kokusu
Ağızdaki Soğan Kokusundan Kurtulma
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ