Soğan Kürü ile Zayıflama

Soğan günlük hayatta en çok tükettiğimiz besin maddelerinden biridir. Özellikle Türk mutfağında neredeyse soğansız yemek pişmez. Yemeğe kattığı aroma ve lezzetin yanı sıra içerdiği A, B ve C vitaminleri, iyot, fosfor, kükürt, silis maddeleri, hazmı kolaylaştıran ve antibiyotik etkisi gösteren oldukça şifalı bir sebzedir soğan. Ayrıca soğanın bol tüketildiği yerlerde kanser hastalığının diğer yerlere oranla daha az görüldüğü de tespit edilmiştir. Soğanın sağlık açısından bu kadar yararlı olması diyetler esnasında da bu özelliklerinden faydalanmamız için gayet iyi bir sebep diye düşünüyoruz.

sogan-kuru-ile-zayiflama-5

Soğan kürü hazırlamak oldukça kolay ve pratik sevgili hanımlar. Soğan kürü için size gerekli olan malzemeler 2 su bardağı su ve bir baş kuru soğan olacaktır. Bu kürün püf noktalarından biri soğanı kabukları ve kökleriyle birlikte kullanacak olmanızdır.

sogan-kuru-ile-zayiflama-4

Bu yüzden soğanı kullanmadan önce iyice yıkayıp bir süre sirkeli suda bekletmeniz doğru olacaktır. İki bardak suyu kaynattıktan sonra iyice temizlediğiniz soğanı dörde bölerek kaynamakta olan suda haşlayacaksınız. Soğanı beş dakika haşladıktan sonra ocağın altını kapatıp soğumaya bırakın. Soğan kürünüz ılındıktan sonra içmeye hazırdır.

sogan-kuru-ile-zayiflama-3

Bu kürü 15 gün boyunca her gün uyguladığınız takdirde zayıflama programınıza oldukça büyük bir destek sağlamış olacaksınız hanımlar. Sizlere hatırlatmamız gereken bir püf noktası daha var, bu kürü mutlaka günlük hazırlayıp tüketmeye özen göstermelisiniz ki soğanın içerdiği faydalı maddeler taze olsun. Ayrıca bu kürü hazırlarken kullanacağınız soğanın fındık kabuğu renginde dış kabuğu olmasına, köklenmiş ya da filizlenmiş olmamasına da dikkat etmeniz gerekmektedir.

sogan-kuru-ile-zayiflama-1

Kendin yap projeleri kategorimizdeki her gün güncellediğimiz harika fikirlerle karşılaşmak için daha ne bekliyorsunuz hanımlar. sitemize ulaşmak ve daha birçok konuda bilgilenmek istiyorsanız linkimizi tıklamanız yeterli olacaktır.

sogan-kuru-ile-zayiflama-2

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ