Sokakta Satılan Sütü Neden Tercih Etmemeliyiz?

Sokakta Satılan Sütü Neden Tercih Etmemeliyiz?

Artık insanlar paketteki sütleri tercih etmektedir. Sokakta satılan sütler yerini kutu sütlere bırakmaktadır. Sokak sütleri insanlara daha sağlıklı gelmektedir. Fakat şöyle bir düşünce gerekmektedir. Sokak sütleri sütlerin en ham halidir. Yani müşteriye sağıldığı an getirilmektedir.

Tabi ki de müşteri içindeki bakterileri bilmeden tüketmektedir. Bu şekilde insan bedeni sağlıksız durumlar ile karşılaşmaktadır. Kutu sütlerin en büyük avantajı temiz ve sağlıklı olmasıdır. Her insan süte gerekli ısıl işlemi uygulayamamaktadır. Zaten kimi doktorlar da kutu sütlerin daha sağlıklı olmasından bahsetmektedir. Bir sütte hijyen çok önemli bir ayrıntıdır.

Süt Üretiminde En Önemli Unsur Hijyendir

İnsanlar yaşamları boyunca hijyene önem verir. Bu hijyen sadece ev temizliği değildir. Hijyen daha çok gıdalar üzerinde uygulanmalıdır. Öyle sıradan yani hiç bilmediğiniz bir sütçüden süt almak doğru değildir. Çünkü sütün içinde ne var ne yok bilinmemektedir. Belki süt diye alınanın içinde su oranı daha çok olmaktadır. Çünkü bu durumlar ile sık olarak karşılaşılmaktadır.

Bu yüzden insanlar kapalı olan şeyleri tercih etmektedir. Zaten olması gereken budur. İnsan sağlığı para ile satın alınabilecek bir şey değildir ve sokakta satılan sütü neden tercih etmemeliyiz sorusuna verilecek en iyi cevapta bu olacaktır. Bu yüzden değeri bilinmelidir. Sağlığımız için en kaliteli ve güvenilir yerlerden süt alınmalıdır. Fabrikalar süt üretimin her aşamasında hijyene önem vermektedir. El ile hiçbir işlem uygulanmamaktadır. Her şeyi uzmanların kontrolünde makine yardımı ile üretim sağlanmaktadır.

Normal bir ev şartlarında süt bu kadar sağlıklı olmamaktadır. Bazı insanlar bebekleri için sokaktaki sütlerin daha iyi olduğunu savunmaktadır. Fakat doğru uygulamalar yapılmadığı takdirde bu tamamen zarara dönüşmektedir. Bu sokak sütleri kötü olduğu anlamına da gelmemektedir. Fakat artık her şey eskisi gibi değildir. Yani hijyene önem veriliyor mu ya da evde ne kadar sağlıklı bir süt elde edilebilir? Bu soruların cevabı verilmelidir. Ona göre doğru sütler alınmalıdır.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ