Canım Anne

Sol Kol Uyuşması Nedenleri ve Tedavisi

Sol Kol Uyuşması Nedenleri ve Tedavisi

Sol kol uyuşması nedenleri, sol kol uyuşması tedavisi nasıl yapılır merak edenler için içeriğimizde sol kol uyuşması hakkında tüm merak edilenleri derledik.

Sol kol uyuşması gün içerisinde çoğu kişinin başına gelebilecek bir durumdur. Gerek duruş bozuklukları gerekse diğer nedenlerden dolayı ortaya çıkabilen sol kol uyuşması ciddi hastalıklarında belirtisi olabilmektedir. Sol kol uyuşması bazen normal ve geçici bir durum olarak ortaya çıkabilirken bazen ise ciddi bir sorun haline gelebilmektedir. Özellikle de sol koldaki uyuşması günlerce sürüyor ise mutlaka bir uzmana görünüp gerekli tetkiklerin yapılması gerekmektedir. Aşağıdan çoğu kişide yaşanan sol kol uyuşması nedenlerini ve tedavi yöntemlerini madde madde öğrenebilirsiniz.

Sol Kol Uyuşması Nedenleri

  • En fazla görünen belirti kolun üzerine yatma, masa başı çalışanların dirseklerini masaya koyup yanlış bir şekilde durmasından dolayı kaynaklanmaktadır.
  • Göğüste oluşan ağrılar veya basınçlar sol kol uyuşmasına neden olur.
  • Kalp krizi nedeniyle de sol kol uyuşması ortaya çıkmaktadır. Eğer mide bulantısı, kusma, ter içinde kalma, yorgunluk ve göğüste basınç gibi durumlar sol kol uyuşması ile birlikte ortaya çıktı ise kalp hastalıklarını belirtisidir.
  • Eklem yerlerinde oluşan iltihaplanma,
  • Bel ve boyun bölgesindeki fıtıklar,
  • Sıkça rastlanan sinir sıkışması hastalıkları sol kol uyuşmasına neden olabilmektedir.

Sol Kol Uyuşması Tedavisi

Sol kol uyuşmasının nedeni bir uzman tarafından belirlenip buna göre tedavi edilmesi gerekir. Eğer sol kol uyuşmasına evde doktora gidene kadar çözüm bulmak istiyorsanız sıcak su ile masaj yapabilir, kolunuzu sabit bir yerde dinlendirebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ