Spor Yapan Çocuklar Daha Mutlu

Spor Yapan Çocuklar Daha Mutlu

SPOR YAPAN ÇOCUKLAR DAHA MUTLU

Ailelerin öncelik verdikleri çocukların eğitimi olmaktadır ve aileler eğitime daha çok ilgi göstermektedirler fakat çocuklar için spor ve çeşitli aktiviteler ile uğraşmalarını sağlamak çocukların derslerinde ve kendi hayatlarında daha fazla başarılı olmalarını sağlamaktadır. Spor çocuklar için önemlidir spor yapan çocuklar daha mutlu olarak hayatlarını sürmektedirler. Çocuklar spora yöneldikleri zaman eve kapanıp bilgisayar ve çeşitli kendilerini kısıtlayacak aktiviteler yapmazlar daha çok kendilerini geliştirirler.

sporla-gelen-mutluluk

SPOR SALDIRGANLIĞI DİZGİNLER Mİ?

Spor yapan çocukların saldırganlığa yönelik dürtülerin daha çok azaldığı görülmektedir. Aile bireyleri çocukların istedikleri sporlara veya yetenekleri oldukları branşlara yönlendirmelidirler böylelikle çocuklarını takip edip daha mutlu bireyler yetiştirme olanakları ortaya çıkar.

spor-yapan-cocuk-daha-mutlu

SPOR VE ZEKA

Düzenli olarak yapılan spor ve aktiviteler çocukların gelişimlerinde oldukça katlı sağlamaktadır. Bir diğer açıdan da çocukların beynini farklı olumsuz bir takım olaylarla doldurmak yerine spora yönlendirmek zeka gelişimlerini de artırır. Spor çocuklara oldukça etkili oluşumlar katar çocuklar spor sayesinde kontrol etme özelliğine konsantrasyonlarını geliştirmeye iradelerini ortaya koymayı öğrenirler hem spor yapan çocuklar daha mutlu ve sağlıklı olarak hayatlarına devam ederler.

sporun-cocuk-gelsimine-etkisi

AİLEYE DÜŞEN GÖREV

Spor konusunda çocuklardan çok aileye daha çok görev düşmektedir çünkü her ne kadar çocuğun kendi istediği branşla buluşturulması gerekse de ilk başlarda çocuk bu tür sporlara sıcak bakmaya bilir en azından aileler çocukların hoşnut olacağı çocukların yeteneği olan spor dallarını bulmak için çocuğunuza farklı seçenekler sunmalısınız spor aktivitelerini denetmelisiniz mutlu olduğu branşta ilerlemesi için devamlı çocuğunuzu desteklemelisiniz.

spor-ve-aile

SPORUN ÇOCUĞA YARARLARI 

  • Karakter gelişiminde etkili bir yoldur.
  • Takım sporlarında ise işbirliği olgusunu artırır.
  • Yaptığı bireysel sporda kendini disiplin etmeyi öğrenir.
  • Yapılan sporda öğreten ile çocuğunuzun kurduğu ilişki sosyalleşmesinde de önemli rol sağlar.

Böylelikle spor yapan çocuklar daha mutlu ve kendilerini daha fazla geliştirerek büyüdüğünü görebiliriz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ