Stresi Kaynağında Yenin

Stresi Kaynağında Yenin

Stres birçok kişinin ortak sorunu haline gelmiştir. İş, ev çocuk derken çoğumuz stresli bir hayat sürmekteyiz. Hayatın üzerimize yüklediği sorumlulukların yanı sıra birde çekilmez duruma gelmiş şehir hayatı, kalabalık ve gürültü stresi daha çok tetiklemektedir. Stresten kurtulmak ve etkisini azaltmak için birçok yöntem bulunmaktadır. Bunlardan sizin için en uygun olanı seçip uygulamaya başlayabilirsiniz.

Spor yaparak stresten uzak kalabilir ve etkilerinden kurtulabilirsiniz. Stresle başa çıkarken en çok tercih edilen sporlar ve egzersizler ise pilates, yoga ve tai chi uygulamalarıdır. Sizde bunlardan sizin için en uygun olanı seçip bir an evvel uygulama kısmına geçebilirsiniz.

   Pilates vücudun esnemesini sağlarken, kaslarımızı da desteklemektedir. Vücudumuz esnediği için rahatlama ve gevşeme hissi oluşacaktır. Bu da sizi stresten büyük ölçüde uzak tutar. Solunum, sindirim sistemini çalıştırmak için en iyi egzersiz çeşitlerinden biridir. kan dolaşımını hızlandırdığı içinde doktorlar tarafından dahi önerilmektedir. Vücudunuzun daha güçlü ve esnek olmasını sağlamaktadır. Pilatesin birçok egzersizi için herhangi bir ekipman gerekmez. Bu yüzden herkes evinde rahatlıkla yapabilir. Fiziksel olarak etkileri hemen belli olmasa da stres açısından olumlu etkileri kısa sürede ortaya çıkmaktadır.

Yoga insanı fiziksel, ruhsal, duygusal ve ruhsal sıkıntılarından kurtarmaktadır. Bu egzersiz de doğru nefes alıp vermek önemlidir. Vücut esnekliğini artırıp, gevşemek ve rahatlamak önemlidir. Stresle başa çıkma da oldukça faydalı bir uygulamadır. Vücut kaslarını gevşettiği için zihinsel olarak da rahatlamanızı sağlamaktadır. Uyku ve yeme alışkanlıklarını büyük ölçüde düzenlemektedir.

  Tai chi yumuşak dövüş sanatı olarak da bilinmektedir. Hafif ve ağır hareketlerden oluşur. Önemli olan konsantrasyonu artırmak, gevşemek ve enerjinin bedene yayıldığını hissetmektir.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ