Su damlası lif modeli yapımı

Su damlası lif modeli yapımı

Su damlası lif modeli yapımı diğer ismi buğday başak lif modeli yuvarlak boyutu ideal olan sade lif modeli sevenlerin tercih edeceği lif örnekleri arasında yer almaktadır. Lif modelleri çeyizlerin vazgeçilmezi olmaktadır. Lif modeli denilince akla gelen lif modelleri hepimizin aklına gelen modelleri olmaktadır. Damat lif örnekleri, takım lifler, tasarım lif örnekleri çeyizlik lif modellerinin en çok uygulanan örnekleridir.

Lif modelleri tığ işi örgü modelinin en kolay ve sayısızca modeli olan örgü grubundandır. Ayrıca video anlatımlı olması yeni öğrenmek isteyen arkadaşlarımıza video anlatımlı olması öğrenmelerinde fayda sağlamaktadır. Kolay lif örnekleri ve tasarım lif modelleri için sitemize bakabilirsiniz.

Su damlası lif modeli yapımı

BUĞDAY BAŞAĞI LİF MODELİ YAPILIŞI

Lifimizin yapılışı için 2 renk lif ipi kullanıyoruz

Ben sarı ve beyaz kullandım siz istediğiniz renk yapabilirsiniz.

Yapılışı için ilk önce sarı ipimizle 6 zincir çekerek başlıyor ve bir halka oluşturup halkanın içine 4 dolgulu 8 tane aralarda 2 zincir çekerek fıstık yapıyoruz ikinci sırada her boşluğa ikili fıstıklar yapıyoruz üçüncü sırada ikili buğday başağını yapıp 2 zincir çekerek bir trabzan yapıyoruz diğer sırada yine buğday başaklarını yapıp trabzanların üzerine yan batarak 4 dolgulu fıstıklar yapıyoruz her sırada artarak devam eden modelimizi 8 sıra yani buğday başaklarının arasında trabzanda 5 fıstık olana kadar artırıyoruz 9 sırada beyaz ile bir sıra daha yapıyor son sırada kenar oyasını sık iğne ve her buğday başağı arasına 5 dolgulu fıstıklar yaparak lifimizi bitiriyoruz yapacak olan arkadaşlara kolay gelsin.

Lif modelleri, lif modeli ve yapılışı hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Lif perisi arzu youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

Su damlası lif modeli yapımı VİDEO ANLATIM

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ