Su Diyeti Yaparak 15 Günde 12 Kilo Verebilirsiniz

Su Diyeti Yaparak 15 Günde 12 Kilo Verebilirsiniz

Hayatımızın en büyük kabuslarından biri alınan fazla kilolar ve onlara ne yapılırsa yapılsın en kısa sürede ve sağlıklı bir şekilde veda edemeyişin yarattığı sıkıntılardır. Alınan kilolar bir yandan, diyetisyenlere dökülen paralar bir yandan, ucu bucağı olmayan diyet listeleri hayatı fazlasıyla zorlaştırmaktadır. Pratik bilgiler vererek günlük yaşantınızı kolaylaştırmanıza destek olmak isteyen bizler bu sefer de siz 15 günde 12 kilo verdirebilecek su diyeti ile karşınızdayız.

su-diyeti-yaparak-15-gunde-12-kilo-1

Az kalori alınma esasıyla yapılan diğer diyetlerin aksine su diyetinde beslenme alışkanlıklarınızda çok fazla değişiklik yapmanıza gerek kalmıyor. Diyet yaparken sizi en fazla zorlayan şeyin yediklerinizi kısmak zorunda kalmak ve sevdiğiniz yiyeceklere veda etmek olduğunu biliyoruz çünkü hepimiz aynı dertten yakınmaktayız. Su diyeti ilk ne zaman ortaya çıktı, kimin fikriydi pek detaylı bilgiye sahip değiliz ancak mantığının işleyiz şeklini biliyoruz.

su-diyeti-yaparak-15-gunde-12-kilo-2

Su diyeti nasıl yapılır diyorsanız yazımızı dikkatle okumaya devam edin. Su diyetindeki mantık; vücudunuza vücut ısınızdan daha düşük ısıda aldığınız soğuk su sayesinde daha çok kalori yakılması esasına dayanmaktadır. Vücudunuz içtiğiniz soğuk suyu vücut ısınıza getirmek için daha fazla çalışmaya başlar ve bu sayede daha çok kalori harcarsınız. Yani ne kadar çok soğuk su içerseniz o kadar çok kalori yakabilirsiniz. Bol su içerek aynı zamanda midenizi doldurmuş olur daha böbrekleriniz daha çok çalışır ve vücuttaki toksinleri kolayca atarsınız.

su-diyeti-yaparak-15-gunde-12-kilo-4

Normal şartlarda günde en az 2 lt su tüketmemiz gerektiğinden yola çıkarak bu miktarı eşit şekilde bölecek olursak 8 bardak su içmeliyiz. İçtiğiniz suyun herhangi bir özelliği olmak zorunda değildir. Her zaman içtiğiniz su bu diyet için uygundur. Gördüğünüz gibi su diyeti yaparken herhangi bir ekstra masraf yapmanıza gerek yoktur. Sizi rahatsız edebilecek tek yanı belki normalden biraz fazla şişkinlik yapması ve suya karşı hassaslaşmanız olabilir. Su içme alışkanlığı olmayanlar için ilk başta sıkıntı yaratsa da vücudumuza gerekli olan su miktarını almaya en kısa zamanda alışmak gerekiyor. Su diyetiyle ilgili bilimsel bir çalışma olmamasına rağmen bu diyet sayesinde yılda 20 kilo veren kişilerin sayısı hiç de az değildir. Dilerseniz farklı bir beslenme listesi ve egzersizle de su diyetinizi destekleyebilir kilo vermenizi hızlandırabilirsiniz.

su-diyeti-yaparak-15-gunde-12-kilo-3

Yemek tarifleri bölümümüzdeki salata tarifleri diyetlerinizde en büyük kurtarıcınız olabilir. Ayrıca içeriklerimizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak daha çok kişinin görmesini sağlayabilirsiniz.

su-diyeti-yaparak-15-gunde-12-kilo-5

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ