Su İçmek İçin En Doğru Zaman

Su İçmek İçin En Doğru Zaman

Vücut sağlığı ve yaşam için gerekli olan su içmek için en doğru zaman ne zaman sorusunun cevabını içeriğimizden bulabilirsiniz.

Yaşamımızı devam ettirmek için özellikle de sağlığımızı korumak için su içmemiz gerekir. Su hayattır bu yüzden suyun nasıl, ne zaman tüketildiği de önemlidir. Su içmediğimiz zaman iç organlarımız doğru çalışmaz, vücudumuz çabuk yaşlanır ve hayatınızı devam ettiremezsiniz. Gün içerisinde yaşanan su kayıpları nedeniyle vücudunuz yorgun düşebilir ve birçok hastalıkta ortaya çıkabilir. Gün içerisinde tüketmeniz gereken su miktarı en az 1.5-2 litre olmalıdır. Aksi takdirde özellikle böbrekleriniz de çalışma sorunlarını yaşanabilir.  Gün içerisinde belli bir miktarda su içmek kadar doğru zamanda su içmekte önemlidir. Metabolizmanın çalışması, yediklerimizin sindirilmesi ve kilo alımını kontrol altında tutmak için doğru zamanlarda su içmek önemlidir.

Su İçmek İçin En Doğru Zaman

  • Her sabah uyandığınızda mutlaka 2 bardak ılık su için. Uyurken susuz kalan vücudunuzun uyanınca ilk ihtiyacı olan sudur. Metabolizmanızın çalışması için mutlaka 2 bardak su için.
  • Her yemek yemeden önce mutlaka yarım bardak su için. Böylelikle hem açlık hissi bastırılır hem de daha az yemek yiyerek kilo kontrolü yapabilirsiniz. Ayrıca yediklerinizin daha iyi sindirilmesini sağlayacaktır.
  • Banyoya girmeden önce bir bardak su içerseniz kan basıncınız dengelenir.
  • Son olarak uyumadan önce bir bardak su içmeniz kalp krizi, felç riskini en aza indirecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ