Süper Atkı Ve Bere Yapılışı

Süper atkı ve bere yapılışı yaz aylarında veya mevsim geçişlerinde çocuk beresi modeli kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Görselini görmüş olduğunuz bere modeli delikli olması daha çok ilkbahar günlerine uygun örnek olacağını düşünüyoruz.

Bere modelleri örnekleri sayfamızda yetişkin ve çocuk örneklerinde geniş model seçeneği bulunmaktadır. Video anlatımlı güzel model içeriklerine göz atmadan karar vermeyiniz. Yazımızın içindeki linklere tıklayarak örneklere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

blank
Tunus işi atkı yapımı

100 metre uzunluğunda, istenilen genişlikte yapabilirsiniz. Yapılan modelde 15 santim olarak örülmüştür.

1,5/ 2 yaş uygun olarak örülmüştür.

Orta kalınlıkta bebe ipi tercih edilmiştir

4,5 mm kalınlığında tığ seçimi tercih edilmiştir.

İlk sıra düz yapılıp ikince sırada bir boşluk bir pıtırcık yapılmaktadır. Ve çapraz olarak yapılacak, 5 zincir çekelim bir örelim 5 zincir çekelim ve sırayı bitirelim.

Zincirleri öne çıkararak pıtırcık oluşturalım. Diğer sırada çapraz olarak devam edeceğiz, kenarları boş kalacaktır. Bu şekilde 4, 5 sıra yapacağız. Detaylar ve yapımı için video anlatımı izleyerek uygulayabilirsiniz.

Bere, tığ işi bere modeli, örgü bere örnekleri, video anlatımlı bere yapımı hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Süper Atkı Ve Bere Yapılışı

İstediğiniz ipi seçebilirsiniz.

Tığ seçimi ipe uygun seçebilirsiniz.

Sihirli halka içine ikili trabzan uygulaması yapalım. Toplamda 16 tane ikili trabzan yapalım. 3 Zincir çekelim aynı noktaya ikili 3 trabzan yapalım. Bir trabzann tepesine üç kez ikili trabzan bir sonraki trabzanı alttan alarak yapıyoruz. Ve sıramızı tamamlıyoruz. Tekrar 3 zincir çekelim trabzan uygulaması yapalım alttan aldığımız tranzanlara aynı işlem yapılıp devamında 4 trabzan uygulayıp arttırma işlemine devam ediyoruz.

Trabzanları alttan almaya devam ediyoruz. 4 tane trabzanın orta kısmına aralarda 1 zincir çekerek 4 tane ikili trabzan uygulayıp sırayı tamamlıyoruz. Modelimiz aynı teknik üzerinden istediğiniz boyuta gelene kadar eden modeldir. Detaylı yapımı için videomuzu izleyerek yapabilirsiniz. Kolay gelsin..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ