Susam Yağı Cilde Faydaları – Susam Yağı Nasıl Kullanılır?

Susam Yağı Cilde Faydaları – Susam Yağı Nasıl Kullanılır?

Susam yağı tarih boyunca kadınlar tarafından cilt ve saç bakımında kullanılmıştır. Günümüzde poğaça gibi hamur işlerinde de kullanılır. Pek çok alanda adından söz ettiren susam yağı cilde faydaları ile de bilinir. Ciltte yarar sağlamak için susam yağı nasıl kullanılır diye merak edenler yazımızı okumaya devam edebilirler. Susam yağının cilt üzerinde yaşlanma karşıtı etkileri giderme özelliği öne çıkar. Sizler için faydalı içerikler yayınlamaya devam eden Canimanne.com sitemizin bir diğer sayfasında Susam Yağı Nedir? Susam Yağının Faydaları yer alır.

Susam Yağı cilde Faydaları

Susam Yağı Cilde Faydaları

Susam yağı cilde faydaları nelerdir? Susam yağı, çoğunlukla Afrika’da yetişen susam bitkisinin en üst bölümlerinde bulunan kapsüllerden elde edilir. Susam yağı nasıl kullanılır konusuna geçmeden önce faydalarına bir göz atalım. Susam yağı yemeklerimizde zeytinyağına alternatif olarak kullanılan sağlıklı yağlar arasındadır. kozmetik sektöründe pek çok cilt bakım ürününde susam yağı kullanılır.

  • İçeriğinde B6 Vitamini, fosfor, kalsiyum, bakır, çinko ve manganez bulunur. Bu yüzden cilt ve saç sağlığı üzerinde olumlu etkileri vardır.
  • Kuru ciltleri nemlendirir.
  • Yağlı cilt tiplerinde de kullanılır. Cildin fazla yağlanmasını engeller.
  • Ciltteki parlama probleminin en aza indirir.
  • Düzenli kullanımda doğal peeling etkisi vardır.
  • Cildi makyaj kalıntılarından ve toksinlerden arındırır, derinlemesine temizler.
  • Ciltteki pullanma ve dökülmeleri önler. Kızarıklıkları giderir, yumuşatır.
  • İçeriğindeki A ve E vitaminleri sayesinde yaralara, kesiklere ve yanık izlerine iyi gelir.
  • Yaşlanma etkilerini azaltır, ince çizgileri yok eder.
Susam Yağı Nasıl Kullanılır

Susam Yağı Nasıl Kullanılır?

Susam yağı cilde faydaları yanı sıra nasıl kullanıldığı da merak edilir. Susam yağı nasıl kullanılır diye merak ediyorsanız işte cevabı…

Susam yağını cildinize ellerinizle masaj yaparak direkt uygulayabilirsiniz. Susam yağını sürdükten sonra cildinizde 10 dakika kadar bekletip yıkayabilirsiniz. Bu yağı ayrıca badem yağı ve zeytinyağı ile karıştırarak duştan sonra tüm vücudunuza sürebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ