Süslü Yastık Yapımı

 Evlerimize aldığımız eşyalar, mobilyalar kadar onlara eşlik eden dekoratif ürünler ve aksesuarlarda bir o kadar önemlidir. Bunların birbiri ile uyum içerisinde olması ve birbirini tamamlaması gerekir ki hoş ve şık bir görünüm elde edebilin. Evinizin eşyaları ve mobilyaları spor ise seçtiğiniz dekoratif ürünler de spor seçilmelidir. Eşyalarınız klasik dokulu ise seçtiğiniz aksesuar ve dekoratif ürünleriniz de klasik olmalıdır.

Dekoratif ürünleri hazır olarak alabileceğiniz gibi kendin yap projeleri araştırarak kendi el emeğiniz ile de evde yapabilirsiniz. Birçok model ve ürün bu konu da ortaya çıkmıştır. Bunlardan biri de şık kırlent ve yastıklardır.

Evleriniz, salonlarınız veya yatak odalarınız için birbirinden şık süslü yastıklar yapabilirsiniz. El emeği ile yapılan ürünlerin yeniden değer kazanması ile beraber evlerimizin her köşesinde el emeği ürünleri görmek mümkün olmuştur. Sizde el becerilerinizi kullanarak şık köşe yastıkları yapabilirsiniz.

  Süslü yastık yapımı için gerekli olan malzemeler ile boş bir yastık, renkli keçeler, renkli kum boncuklar, makas, iğne ve ipliktir. Öncelikle bir kağıt üzerine yastığın üzerine yapacağınız motif ve desenleri çiziniz. Mesela çiçek, kalp, bulut motifleri ve istediğiniz farklı bir motif olabilir. Ardından çizdiğiniz motifleri kesin ve keçenin üzerine iğne ile tutturarak şeklini çıkartın. Büyüklü, küçüklü yaptığınız motifleri yastığınızın üzerine iplik ve iğne yardımı ile dikiniz. Ve orta kısmına kum boncuk ekleyiniz. Dilediğiniz gibi şekillendirme şansınız vardır. Hayal gücünüzü de kullanarak birbirinden şık kırlent ve yastıklar elde edebilirsiniz. Kalp formunda motifler yapıp yastık üzerine ekleyerek yatak odalarınız için romantik dokulu yastıklar yapabilirsiniz. El becerilerinizi ve hayal gücünüzü kullanarak evinize farklılık ve şıklık katabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ