Süt Kutularından Organizer Yapımı

Süt Kutularından Organizer Yapımı

Kullandıktan sonra çöpe gitmemesi ve yeniden değerlendirmeniz için süt kutularından organizer yapımını detaylı olarak derledik.

Çoğumuz hazır aldığımız ürünlerin paketlerin, kutularını direk çöpe atarız. Çöpe atmak yerine evde kendin yap fikirleri ile tekrar değerlendirip işe yarayan şeyler ortaya çıkarabiliriz. Süt kutularından kendin yap fikirleri ile birden fazla obje yapabiliriz.

Makyaj, kitaplık, kalem, küçük eşyalar, takılar gibi dağınık duran ürünlerimizi derli toplu bir arada görmek için süt kutularından organizatör yapıp kullanabiliriz. Evde kullandığınız süt kutuları bir süre biriktirin. Bunları birleştirip kendinize büyük bir çekmeceli, bölmeli organizatör yapabilirsiniz. Süt kutularından organizer yapımının detaylı ve videolu anlatımını aşağıdan bulabilirsiniz.

Süt Kutularından Organizer Yapımı

  • İlk olarak içi boş ve kuru süt kutularını kesme işlemine başlayın.
  • Süt kutularını keserken üst kısımlarını kesin. Daha sonra dört bir yanındaki çizgilerden tekrar olarak iyice katlama işlemi yapın.
  • İstediğiniz büyüklüğe göre süt kutularını yan yana koyup yapıştırın.
  • Yapıştırmak için sert bir kartonu zemin olarak kullanın. Süt kutuları yumuşak olduğu için direk yapıştırma yapıldığında bozulma yaşanabilir.
  • Videoda göreceğiniz üzere biz 3 sıra 5’şerli süt kutusunu yapıştırdık. Daha sonra bunları büyük bir karton kutu içerisine koyuyoruz.
  • Yanlara daha büyük kutular yerleştirin. Tam orta birleşme yerleri çirkin gözükmemesi için renkli bir kağıdı kesip orta kısımları yapıştırın.
  • Etrafını kapladıktan sonra çekmecelerini videoda görüldüğü gibi yapıp organizatörünüzü kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ