Tatil Sonrası Depresyonu Önleminin 6 Yolu

Tatil Sonrası Depresyonu Önleminin 6 Yolu

Tatil Sonrası Depresyonu Önleminin 6 Yolu

Tatil sonrası hızlı bir iş yaşama içine giren insanlar depresyon ile karşı karşıya kalmaktadır. Yorgunluk ve stresin tetiklemiş olduğu depresyona yakalanmak istemiyorsanız eğer tatil sırasında yaptıklarınıza dikkat etmelisiniz. İşte tatil boyunca yapılması gerekenlerin listesi;

Tatil Sonrası Depresyonu Önleminin 6 Yolu

  • Hem bedensel, hem zihinsel hem de ruhsal olarak dinlenebileceğiniz bir tatil yeri seçiniz. Bunun içinde trafiğin olmadığı, sessiz sakin ve huzurun olduğu bir mekan seçiniz. Özellikle doğa ile iç içe bir lokasyonu olan tatil köyleri tercihlerinizin başına koymalısınız. Böylelikle sesin ve gürültü kirliliğin olması mekanda kafanızı daha rahat dinleyebilirsiniz.
  • Tatil mekanınızı sürekli değiştirmeyiniz. Kendinizi rahat hissettiğiniz, mekanı seçerek her zaman aynı mekan ve yerde tatilinizi devam ettirin.
  • Tatil döneminde istediğiniz oranda dinleneceğiniz fırsatlar yaratmalısınız. Bu sayede bütün yılın yorgunluğunu daha rahat üzerinizde atabilirsiniz. Tatil sonrası depresyonu azatlamanın en iyi yolu budur. Eğer yorgunluğunuzu tam olarak atmak yerine tatilde daha çok yorulursanız dönüşte depresyona girme olasılığınızda artacaktır.
  • Tatil esnasında günlük rutinlerinizin dışına çıkarak zihninizi dinlendiriniz. Kitap okumaya zaman bulamıyorsanız kitap okuyarak, müzik dinleyerek, kısa yürüyüşler yaparak zihninize ve ruhunuza iyi gelen aktivitelere yer verebilirsiniz.
  •  Sosyal medyanın tatilinizi çalmasına izin vermeyiniz. Bu yüzden tatil boyunca telefon, tablet ve televizyon gibi teknolojik cihazlardan mümkün mertebe uzak durunuz.

Tatil Sonrası Depresyonu Önleminin 6 Yolu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ