Canım Anne

Telefonunuzun Şarjının Daha Uzun Süre Gitmesinin Yolları

Telefonunuzun Şarjının Daha Uzun Süre Gitmesinin Yolları

Telefonunuzun Şarjının Daha Uzun Süre Gitmesinin Yolları

 Akıllı telefonlar hayatımıza girdiği günden beri pek çok kolaylık sağlasa da buna ek olarak pek çok sorunu da gündeme taşımıştır. Bunlardan en önemlisi ise telefonların pil ömrünün kısa olmasıdır. Akıllı telefonların çıkmadığı ve tuşlu telefonların kullanıldığı eski zamanlarda telefonların şarjları 3-4 gün kadar sürmekteydi. Günümüzde ise akıllı telefonların şarjı akşama kadar yeterse kendimizi şanslı sayıyoruz.

telefonunuzun-sarjinin-daha-uzun-sure-gitmesinin-yollari

Akıllı telefonların şarjının daha uzun sürmesi için öneriler arasından birkaçı aşağıdaki gibidir:

  • Şarjınızın yüzde yüz bitmesini beklemek yerine %40’lara düştüğünde şarja takınız.
  • Titreşim modu oldukça fazla şarj yiyen bir özelliktir. Bunun için gerekmedikçe bu modu kullanmayınız.
  • Telefonunuzu kullanmadığınız ve şarjının az olduğu anlarda uçak moduna alırsanız tüm sinyallar kesildiği için daha az şarj tüketecektir. Böylelikle acil durumlarda, zamanlarda telefonunuza ihtiyacınız olduğunda kullanma şansınız olur.

telefonunuzun-sarjinin-daha-uzun-sure-gitmesinin-yollari

  • Aşırı sıcak havalar telefonların şarjının daha çabuk bitmesine sebep olmaktadır. Bundan dolayı telefonunuzu direk sıcaktan ve güneşten koruyunuz.
  • Kullanmadığınız uygulama veya oyunlardan tamamen çıkmayı unutmayınız. Bazı uygulama ve oyunlar siz oyunu oynamıyor olsanız dahi arka planda işlediği için şarjınızı tüketmektedir.
  • Ekran parlaklığını azaltırsanız pilinizin daha uzun süre gidecektir.
  • Telefonunuzun işletim sistemini ara ara güncelleyiniz. Bu güncellemeler genelde enerji tasarrufuna dayalı iyileştirmeler içermektedir. Bu sayede enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz.

telefonunuzun-sarjinin-daha-uzun-sure-gitmesinin-yollari

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi