Temizlik Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Temizlik Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kötü ev koşulları sağlığımızı, ruhsal ve fiziksel yönde oldukça olumsuz yönde etkiler. Bu sebeplerden dolayı temizlik, temiz ve titiz bir şekilde yapılmalıdır.

Biz kadınlar, çoğumuz temizlik yaparken dikkat edilmesi gereken, kuralların hiç birine uymuyoruz, daha sonra sağlığımızdan oluyoruz. Ev temizliği tabi ki önemli ama her şey usulüne göre yapılmalıdır. Temizlik yaparken dikkat etmemiz gereken maddeleri şöyledir

 

– Kullandığımız temizlik maddelerinin, kanser riski olup olmadıklarına dikkat edilmelidir. Yüze, göze temas ettirilmemelidir.

– Özellikle çocuk kıyafetlerinin en başyardımcısı sıcak sudur. Bol sıcak su ile yıkanmalıdır. Kıyafetler.

– Temizliğimizi yaparken, keskin bir deterjan kullanacaksak cam, balkon gibi hava girebileceği bir ortam sağlanmalıdır.

– Banyo ve tuvalet yıkarken önce camları açıp sonra, çamaşır suyu ve kireç sökücü kullanılmalıdır. Aksi halde zehirlenme meydana gelebilir.

– Çamaşır suyunu mutfak eşyalarımızda kullanma gereği duyarsanız bol su ile durulanmadan kullanmanız önerilmez.

– Yerleri silerken kullanacağımız paspası çok ıslak bırakmamalıyız.

– Mutfak yağlarını temizlemeye yardımcı bir yağ çözücü işimize yarayacaktır.

– Mutfak temizliğine buzdolabından başlamalıyız. Buzdolabın içerisine çok fazla kimyasal karıştırmamalıyız. Sonuçta içerisinde yiyecek barındırıyor.

– Temizlik yaparken en önemli konulardan biriside, çamaşır suyu ile tuz ruhu asla aynı anda karıştırılmamalıdır. Ölümcül sebeplere bile yol açabilir.

Temizlik yaparken dikkat edilmesi gerekenler, yukarıdaki şekilde sıralanabilir. Her bayan evini özenerek silip, süpürüp temiz bir hijyen sağladığına emin olduktan sonra rahat eder. Temizlik yaparken dikkat edilmesi gereken,  kurallara uyduğumuz sürece sağlığımızı azda olsa korumuş oluruz.

Temizlik yaparken dikkat edilmesi gereken, bazı durumlarda ani hareketler sebebi ile sakatlanma, doğrulamama, el, kol incitme gibi durumlarla da karşı, karşıya kalıyoruz. Buda sağlığımızı tetikliyor. Böyle durumlarda biraz dinlenmeyi beklemeliyiz. Eyer düzelememe gibi bir durum var ise doktora gitmeliyiz. Son olarak yukarıdaki başlığımızda da belirtmiş olduğumuz, temizlik yaparken dikkat edilmesi gereken, hususları madde, madde bilgilendirdik. Bu maddelere uyarak evimiz bilinçli bir temizlik ile bitirilebilir.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ