Kıyafetlerde Ter Lekesi Nasıl Çıkar?

Kıyafetlerde Ter Lekesi Nasıl Çıkar?

Kıyafetlerdeki ter lekesi can sıkıcı durumların ortaya çıkmasına neden olur. Giydiğimiz kıyafetlerde özellikle yaz aylarında koltuk altlarında terden dolayı lekeler oluşur. Ter lekesi nasıl çıkar diye merak edenler buna çözüm bulmak isterler. Kıyafetlerde ter lekesi kumaşın cinsine ve rengine göre daha belirgin ya da belli belirsiz olabilir. Ter lekesinin nasıl çıkartılacağı da buna göre değişir. Canimanne.com çeşitli leke türleri ile ilgili püf noktası niteliğindeki yazılarına devam ediyor. Yağ Lekesi Nasıl Çıkar? Yağ Lekesi Çıkar mı? Başlıklı yazımız da sizler tarafından ilgiyle okunan yazılarımız arasında yer aldı. Kıyafetlerdeki ter lekesini çıkarma yöntemleri ve ter lekesi nasıl çıkar konuları aşağıda ele alınmıştır.

Ter Lekesi Nasıl Çıkar?

ter-lekesi-nasil-cikar
Ter Lekesi Nasıl Çıkar

Giysilerimizde oluşan ter lekesi için doğal yöntemler uygulamak her zaman daha iyidir. Böylece kumaşa kimyasal maddelerle zarar vermemiş oluruz. Ancak lekenin doğal yollarla çıkmadığı durumlarda deterjanlardan da yararlanılabilir. Ter lekesi nasıl çıkar? Kıyafetten ter lekesi çıkartmak için uygulanan en bilinen yöntem amonyaktır. Yoğun bir şekilde oluşmuş ter izlerinin olduğu bölgeye amonyak sürmek en basit yöntem olarak bilinir.

ter-lekesi-nasil-cikar
Kıyafetten Ter Lekesi Çıkartma

Ter Lekesi için Ne Yapılır?

Ter lekesi nasıl çıkar diye soranlar leke çıkartma yöntemleri ile ilgili yazılarımızdan faydalanırlar. Aşağıda kıyafetten ter lekesi çıkarma yolları yer almaktadır. Zor gibi görünen ter lekeleri aslında kolay bazı yöntemlerle çıkartılabilir.

  • Beyaz kıyafetlerde oluşan ter lekesi nasıl çıkar diye merak ediyorsanız bu leke asit oksalik ile silinebilir. Kıyafet iyice durulanır. Daha sonra oksijenli suyla silinir.
  • Narin kumaşlardaki ter lekesi çıkartmak için kumaşa amonyak ya da limon suyu uygulanabilir.
  • Yün kumaşlardaki ter lekesi sirke ilave edilmiş sıcak suya bastırılabilir. 1 saat kadar bekletilerek yıkanır.
  • Ter lekesi çıkartmak için lekenin üzerine sabun sürülür, bekletilir ve yıkanır.
  • Aspirini toz haline getirerek sulandırıp ter lekesine sürerseniz fayda edecektir.
ter-lekesi-nasil-cikar
ter Lekesi Nasıl Çıkartılır

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ