Tığ ile mekik motifi yapımı

Tığ ile mekik motifi yapımı

Tığ ile mekik motifi yapımı pipet ile mekik oyası yapımı olukça kolay yapılan görselliği güzel olan yazmalara çok yakışacak ve çeyizlik yazma modelleri arayanlar içinde farklı model olacağını düşünüyoruz. Video anlatımı izleyerek kolaylıkla uygulayacağınız model olacaktır. Yazma örnekleri dünden bugüne hanımlarımızın kullandığı ve severek uyguladığı el işleridir.

Yazma modelleri günümüzde kullanımı daha az olsa da köy yerlerinde şehir hayatına göre daha fazla kullanılan tülbent modelleri birçok modeli uygulanmaktadır. Çeşit çeşit tülbent modelleri ona uygun ip seçeneği ile yapıldığında örneğin daha güzel oluşması yazmanın güzelliğini ortaya çıkması hanımlarımızın beğenmesi aynı modeli birçok arkadaşımızın uygulaması beğenileri arttırmaktadır.

Tığ ile mekik motifi yapımı

20 Numara tığ kullanımı

Küçük meyve suyu pipeti

Yazmanıza göre ip renk seçeneği

İlk olarak motifin orta kısmını yaparak başlayalım, halka oluşturup içine sık iğne yapalım, bir zincir çekip pipet üzerine 18 ilmek saralım iki zincir çekip ipi kopartalım. Pipetten çıkartıp iki ucu birleştirip ip ile bağlayalım. Kalan ipleri kesip yakarak yapıştıralım.

İp renk tercihi size kalmıştır. Motifin tersinden üç ilmek alıp içine sık iğne beş zincir çekip trabzan tekniği yapalım, içine altı sık iğne ve aynı işlemi karşı tarafa yapıyoruz.

Devamında sekiz zincir çekip üç ilmek alıp ayını tekniği uygulamaya devam edelim. Detaylı yapılışı için video anlatımı izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin.

Tığ oyaları, mekik oyası yapımı, yazma modelleri hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizler, sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Sunayla el işleri youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

Tığ ile mekik motifi yapımı VİDEO ANLATIM

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ