Tığ İşi Ekmek Sepeti Yapımı

canımanne1

Tığ işi biz kadınların en kıymetlisidir. Tüm özverimizle yaparız ve işimiz bittiğinde şöyle bir baktığımız zaman yaptığımız iş bizi gururlandırır. Tığ işinin geçmişi çok eskiye dayanmaktadır. Büyük büyük ananelerimizden kalan bu güzel el işi bizlere kadar eksilmeden ulaşmıştır. Bunu geleceğe taşımak ise biz kadınların görevidir. Her daim yeni modeller ekleyerek ve renk seçeneklerini arttırarak ilerlemeli gelecek nesillere de bu güzel örgüleri sevdirmeliyiz.

canımanne2

Şimdi çoğu genç örgü ya da tığ işi dendiğinde bir adım geride duruyor ve hiç yanaşmıyor. Oysa o kadar güzel ki bir insanın kendi elleri ile uğraşarak, emek vererek yaptığı bir şeyi üzerinde taşıması. Çoğu genç modelleri beğenmeyip yüz çeviriyor işte bu durumda devreye bizler giriyoruz hanımlar. Çocuklarımıza tığ işini sevdirmek için hayal gücümüzü kullanıp modern işler ortaya koymalıyız.

canımanne5

Ben de kendi kızım sevdirmek için ne yapabilirim diye düşündüm ve onun çeyizi için tığ işi ekmek sepeti yaptım. Çünkü bizde sofranın yeri ayrıdır. Aile her daim bir arada olur, en güzel, en sevilen yemekler yapılır, anne bütün marifetini gösterir çocuklar ise en güzel şekilde masayı hazırlar. Hele bir de misafir geliyorsa en zarif tabaklarda en güzel aksesuarlar kullanılarak yemek servisi yapılır.

canımanne3

Kızımın misafirlerini evinde olduğu gibi en iyi şekilde ağırlaması için hiçbir zaman sofradan eksik olmayan ekmek sepetini tığ işi ile örmeye karar verdim. Birbirinden farklı tığ işi modelleri arasında tabaklarına ve örtülerine en uygun olanını tercih ettim. Sizler de eğer yapmak isterseniz masa örtünüzü ve tabaklarının renklerini baz almanızı öneririm. Masada genel bir düzen ve renk uyumu sağlayabilmek adına bu gibi detaylar gerçekten önemli oluyor.

Şimdiden hepinizin ellerine sağlık!

canımanne4

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ